Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNATO przeszło również na szkolenia on-line

NATO przeszło również na szkolenia on-line

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 maj 2020 06:00
NATO przeszło również na szkolenia on-line Fot: JFTC

Pandemia COVID-19 sprawia, że organizacja szkoleń stacjonarnych w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO jest ryzykowne. Z tego powodu JFTC również musiało przygotować szkolenie dla oficerów, którzy będą wypełniać misję w Iraku, w wersji on-line. Szkolenie wojskowe jest znacznie większym wyzwaniem niż szkolenia cywilne organizowane w internecie.

Z jednej strony jest to bardzo ważny aspekt związany z bezpieczeństwem takiego szkolenia i zachowania poufności prezentowanych danych. W szkoleniu uczestniczy około 150 oficerów z całego świata, co wymagało przygotowania oprogramowania obejmującego tak dużą liczbę uczestników łączących się zarówno ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i państw Europy, w tym Bydgoszczy, gdzie ma miejsce szkolenia. Pojawia się tutaj dodatkowe wyzwanie w postaci konieczności doboru najbardziej optymalnego dla różnych stref czasowych czasu.

 

- To dla nas wszystkich zupełnie nowe doświadczenie – przyznał generał brygady Jozsef Szpisjak, Zastępca Dowódcy i Szef Sztabu JFTC, i jednocześnie kierownik szkolenia - Zespół JFTC, razem ze specjalistami z grupy ds. nauczania zdalnego Sojuszniczego Dowództwa ds. Transformacji NATO, ciężko pracował, aby to szkolenie doszło do skutku. W krótkim czasie udało się nam pokonać wiele przeszkód i stworzyliśmy program, który pozwoli na prowadzenie około sześciu godzin zajęć dziennie.

 

Szkolenie on-line na taką skalę w JFTC NATO odbywa się pioniersko. W 2019 roku w murach JFTC gościło na szkolenia ponad 5,5 tys. żołnierzy z 36 państw NATO oraz krajów partnerskich. Dalsza organizacja szkoleń dla misji w Iraku pokazuje też, że NATO nadal zostaje póki co obecne w tym kraju, choć kilka miesięcy temu, gdy doszło do konfliktu Amerykanów z Irackim rządem, nie było to takie pewne.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu