Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz odgrywa rolę w zacieśnianiu relacji NATO – Gruzja

Bydgoszcz odgrywa rolę w zacieśnianiu relacji NATO – Gruzja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 grudzień 2020 13:18
Bydgoszcz odgrywa rolę w zacieśnianiu relacji NATO – Gruzja Fot: JFTC

W ostatnich latach Gruzja podejmuje starania na rzecz stania się członkiem sojuszu wojskowego NATO. Kamieniem milowym w realizacji tego dążenie może się stać rozpoczęta współpraca pomiędzy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC) z siedzibą w Bydgoszczy, a Centrum Szkolenia i Ewaluacji z siedzibą w Gruzji. Współpraca gruzińskiego instytutu z JFTC będzie głównie mentorska, co może pomóc w przygotowaniu gruzińskiej armii do stania się członkiem sojuszu.

Podpisanie porozumienia o współpracy zostało z uwagi na epidemię COVID-19 rozbite na dwie uroczystości. W ubiegłym tygodniu (4 grudnia) w Bydgoszczy dowódca JFTC gen. Adam Joks podpisał dokument w imieniu Naczelnego Dowódcy Sojuszniczego ds. Transformacji NATO. Dzisiaj (11 grudnia) w Tbilisi, stolicy Gruzji, gen. Irakli Chichinadze, sygnował porozumienie w imieniu gruzińskiego ministerstwa obrony narodowej.

 

Centrum Szkolenia i Ewaluacji (JTEC) powstało głównie z myślą o modernizacji gruzińskiej armii i przystosowaniu jej do członkostwa w NATO, a także budowaniu interoperacyjności z wojskami państw NATO. W ostatnich latach w szkoleniach organizowanych w Bydgoszczy w JFTC, obecni byli także gruzińscy wojskowi,jako przedstawiciele państwa sprzymierzonego z NATO.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu