Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSamorządy sceptyczne do otwierania żłobków

Samorządy sceptyczne do otwierania żłobków

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 maj 2020 12:48

Od wczoraj decyzją premiera samorządy mogły ponownie uruchomić żłobki i przedszkola. W praktyce nie mamy informacji z naszego regionu o otwarciu tego typu placówek - Jest to ryzykowne posunięcie – ocenia prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Bydgoszcz żłobki najszybciej otworzy za 2 tygodnie, przedszkola planuje nieco szybciej.

- Kierując się bezpieczeństwem, uznaliśmy, nie tylko ja, ale też wielu samorządowców, że jest to niemożliwe – poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej, o braku możliwości otwarcia placówek od 6 maja, prezydent Rafał Bruski - Wiedząc jaka jest odpowiedzialność nie wywieram presji na dyrektorach.

 

Prezydent wskazał, że utrzymanie terminu 6 maja było niemożliwe do wdrożenia, z uwag na to fakt, że Główny Inspektor Sanitarny wytyczne wydał dopiero w poniedziałek 4 maja. Dodatkowo bydgoski Sanepid odmówił wydania rekomendacji dla bydgoskich żłobków i przedszkoli.

 

Zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz poinformowała, że ostateczne decyzje co do terminów zapadną w Bydgoszczy równo za tydzień – 14 maja. Na chwilę obecną rozważa się otwarcie przeszkol od 18 maja, natomiast żłobków 25 maja., o tym czy jest możliwe dowiemy się jednak 14 maja.

 

Waszkiewicz poinformowała, że przeprowadzono również wśród rodziców ankietę, z której wynika, że do placówek tego typu dzieci posłałoby 14 maja 5% rodziców, natomiast 36% badanych rodziców za właściwy termin uważa moment otwarcia szkół. 50% najprawdopodobniej już w tym roku szkolnym dzieci do żłobków nie wyśle.

 

Osoby odpowiedzialne za edukację przedszkolną z dystansem odnoszą się do pomysłu otwierania żłobków. Wskazują z jednej strony to, że w żłobkach trudno jest unikać bezpośredniego kontaktu z dzieckiem, np. przytulenia czy przy karmieniu. W czasie epidemii będzie to niemożliwe, co może źle wpływać na podopiecznych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu