Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 30 grudzień 2015
środa, 30 grudzień 2015 22:23

Związkowcy chcą audytu w Solino

Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność przy Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino” wnioskuje do Ministra Skarbu Państwa oraz nowego prezesa PKN Orlen o przeprowadzenie audytu. Do czasu wykonania rzetelnego audytu, związkowcy otrzymują wstrzymania wszystkich ważnych decyzji zarządu.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 30 grudzień 2015 16:20

Radni zatwierdzili listę dróg do utwardzenia

Rada Miasta Bydgoszczy zatwierdziła Wieloletni Plan Utwardzenia Dróg Osiedlowych. W latach 2016-2018 utwardzonych ma być 15 ulic Na ten cel z budżetu miasta będzie przekazywane 17 mln zł rocznie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Witold Słowik ocenia, że ryzyko zwrotu dotacji Unii Europejskiej na budowę linii tramwajowej do Fordonu wraz z zakupem taboru istnieje, ale zostało ono zminimalizowane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radnym Prawa i Sprawiedliwości nie udało się przeforsować zapisów w budżecie miasta, które pozwoliłyby opracować studium inwestycyjne dla Szybkiej Kolei Miejskiej. Dwójka radnych SLD walczyła natomiast o modernizację stadionu Polonii, rajców zadowoliły ustne deklarację zastępcy prezydenta Iwony Waszkiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do 15 stycznia Bydgoszcz ma odebrać od PESA wszystkie zamówione tramwaje, które mają być już gotowe do eksploatacji. Pozwolić ma to na uruchomienie linii tramwajowej do Fordonu od 16 stycznia. Prezes spółki Tramwaj Fordon uważa, że nie ma na dzisiaj zagrożenia, dla dotacji unijnej, ale nikt nie jest tego zagwarantować.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podczas wtorkowych obrad Rady Gminy Białe Błota mieszkańcy Przyłęk zarzucali wójtowi i radnym, że ich wieś jest marginalizowana. Padły groźby odłączenia sołectwa od gminy Białe Błota, bądź zaprzestania płacenia na jej rzecz podatków. Ta druga groźba wydaje się dość poważna i niepozbawiona podstaw. Sołectwo Przyłęki liczy około tysiąca mieszkańców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu