Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 02 sierpień 2023
czwartek, 03 sierpień 2023 00:42

Policja otrzymała niecodzienne zgłoszenie

We wtorek 1 sierpnia około godziny 14 na policję zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że jedzie z Solca Kujawskiego z koleżanką, która rozpoczęła rodzić, na oddział porodowy bydgoskiego szpitala. Z powodu korku dotarcie na czas do szpitala okazało się sporym problemem, kobieta poprosiła policjantów o pomoc. Dyżurny zdecydował się wysłać na miejsce zgłoszenia drogówkę.

Opublikowano w Bydgoszcz

O Sylwestrze w Kruszwicy, gdy miało dojść do bójki uczestnika Igrzysk Olimpijskich Jakuba K. z biegaczem Sebastianem Urbaniakiem było głośno w całej Polsce. Jakub K. usłyszał zarzuty ciężkiego pobicia, ostatnio biegły stwierdził, że był poczytalny i może odpowiadać w pełni za swój czyn. O tym, że K. w sporcie nie ma już czego szukać to nawet nie trzeba pisać. Ostatnio na włosku stanęła też kariera Urbaniaka.

Opublikowano w Kruszwica

Jeszcze kilkanaście dni temu istniało ryzyko, że Wisła wkrótce osiągnie rekordowy niski stan, ostatnie dni z opadami sprawiły, że w Fordonie odnotowaliśmy w środę blisko 2 metrowy stan tej rzeki, co pozwoliło przywrócić żeglugę promową w okolicy Solca Kujawskiego (na 2 sierpnia tylko dla pieszych i rowerzystów). W Bydgoszczy Brda natomiast zalała fragment bulwaru na wysokości Hotelu Słoneczny Młyn.

Opublikowano w Bydgoszcz

W styczniu przypadnie 25-lecie istnienia Województwa Kujawsko-Pomorskiego, można powiedzieć to już ćwierćwieku, ale to niewiele jak spojrzymy na okres funkcjonowania Województwa Inowrocławskiego, które powstało w XIV wieku i funkcjonowało do momentu I rozbioru Polski w 1772 roku, to około 400 lat. Warto znać jak wyglądał podział administracyjny w okresie I Rzeczypospolitej.

Opublikowano w Regionalne

Pomniki Historii to najważniejsze polskie zabytki – w Polsce taki status ma niewiele ponad 120 zabytków, we wtorek 1 sierpnia prezydent Rafał Bruski formalnie złożył wniosek o uzyskanie takiego statusu przez Kanał Bydgoski. Tę inicjatywę wcześniej w kontaktach z resortem kultury wspierali także ministrowie Łukasz Schreiber i Jarosław Wenderlich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed Wielkanocą rozpoczął się remont mostu na Gople w przebiegu drogi krajowej nr 62, z racji tego, że ten most łączy dwie części zabudowań miejskich Kruszwicy, mieszkańcy zostali zmuszeni do jeżdżenia objazdem przez Kobylniki, ruch dostawczy ma jeszcze trudniej z uwagi na ograniczony tonaż w Kobylnikach. Remont mostu powoli dobiega jednak końca, jest zatem światło w tunelu.

Opublikowano w Kruszwica

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu