Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 14 sierpień 2023

Dzisiaj obchodzimy Święto Wojska Polskiego, na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, która odmieniła przebieg wojny polsko-bolszewickiej. Warto zadać sobie jednak pytanie, gdyby wynik tej bitwy był inny, a bolszewicy zajęliby Warszawę – los polski raczej jest łatwy do przewidzenia, bowiem znalazłaby się w sowieckiej strefie wpływów, trudno dzisiaj oszacować czy byłby to podobny system jak sowieci zainstalowali w Polsce po 1945 roku, czy pełna aneksja, na pewno nie byłaby to jednak niepodległość o którą walczyły pokolenia Polaków. Znacznie bardziej ciekawa byłaby przyszłość Europy.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj wspominamy rocznicę Bitwy Warszawskiej, obchodząc ten dzień jako Święto Wojska Polskiego. Podczas obchodów 10-tej rocznicy Bitwy Warszawskiej w Bydgoszczy, 15 sierpnia 1930 roku na cmentarzu Nowofarnym odsłonięto szczególną figurę poświęconą Matce Bożej Królowej Korony Polskiej. Była ona szczególnym symbolem Bitwy Warszawskiej w Bydgoszczy, niedawno dzięki wsparciu bydgoszczan i gości naszego miasta udało się ją odnowić.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilka dni temu zakończyły się w Lizbonie Światowe Dni Młodzieży, w kulminacyjnej Mszy Świętej z papieżem Franciszkiem udział wziąć miało 1,5 mln ludzi z całego świata, głównie młodych osób. Polskę reprezentowała małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda. Nie sposób nie nawiązać do wydarzeń z Portugalii.

Opublikowano w Magazyn

W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy zdarzenie jakie miało miejsce 21 lipca na przejeździe kolejowym w Wiecanowie w powiecie mogileńskim, na nagraniu które możecie zobaczyć również w naszym reportażu, widać jak kierujący ładowarką kołową utknął między rogatkami, na szczęście pociąg przewoźnika Polregio jechał przeciwnym torem, więc do tragedii nie doszło. O skomentowanie tego zdarzenia poprosiliśmy PKP PLK.

Opublikowano w Inowrocław

O sobotnim koncercie Beodesa było głośno w Polsce, nie jest to jednak promocja na której Bydgoszczy powinno zależeć - ,,Tajemnicze zasłabnięcia na koncercie. 140 osobom potrzebna była pomoc” - piszę w tytule Onet.pl. O incydencie piszą najważniejsze portale w Polsce. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi prokuratura.

Opublikowano w Bydgoszcz

Co roku senator Andrzej Kobiak wraz z Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury organizował koncerty z balkonu Święcickiego, czyli z jego biura poselskiego. W tym roku jest to niemożliwe, bowiem Plac Wolności, gdzie publiczność mogła obcować z muzyką jest dzisiaj placem budowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu