Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 01 sierpień 2023

Rok 2013 przyniósł w Bydgoszczy wstrząs – upadł zakład z kilkudziesięcioletnią tradycją, obawiano się jak to wpłynie na bydgoski rynek pracy, bowiem tak duży podmiot gospodarczy oddziałuje przecież też na te mniejsze. Wtedy nikt nie myślał specjalnie o środowisku, a przecież problem ten istniał. Minąć musiało kilka lat, aby zmieniło się nasze myślenie o Zachemie i w pewnym sensie to, że dobrze się stało, że zlikwidowana została tak szkodliwa produkcja chemiczna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Znajdujący się obok ulicy Siedleckiej teren papierni od wielu lat jest dzikim wysypiskiem, sprzyja temu fakt, że teren nie jest w żaden sposób ogrodzony. Jego właścicielem jest podmiot gospodarczy z Sopotu, ratusz przez komorników próbował wymusić posprzątanie terenu z nieczystości, ale prawo jest bezsilne. W ostatnim czasie przybywa na tym terenie tzw. odpadów problemowych, których prawo zabrania składować nawet na legalnych wysypiskach.

Opublikowano w Bydgoszcz

1 sierpnia o godzinie 17 w całej Polsce zawyły syreny alarmowe, dokładnie 79 lat wcześniej 1 sierpnia 1943 wybuchło Powstanie Warszawskie, odważny zryw który miał sprawić, że Armia Krajowa powita zmierzającą od wschodu Armię Czerwoną jako gospodarz. Losy powstania nie potoczyły się jednak tak jak zaplanowano, Polacy natomiast pokazali ogromny heroizm, który wpisał się już dzisiaj do historii Europy jako legenda. Również w Bydgoszczy oddaliśmy hołd powstańcom.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, ogromnego pokazu polskiego heroizmu, które przyniosło też ogromne ofiary. Przyjrzyjmy się przebiegowi powstania w oparciu o publikację pisma ,,Zryw”, które wydawało Stronnictwo Zrywu Narodowego, z którym związany był wybitny bydgoszczanin Jan Teska.

Opublikowano w Regionalne

Coraz więcej poważnych kontrowersji wisi obok Sławomira Ozdyka, który został przez Konfederację wskazany jako kandydat mający startować z drugiego miejsca do Sejmu RP z okręgu bydgoskiego. Przed dwoma tygodniami pisaliśmy o niepokojących jego kontaktach m.in. z włoskim politykiem Roberto Fiore, który działał w organizacji terrorystycznej, która doprowadziła do zamachu z ofiarami w Bolonii. Szczególny nas niepokój powinno budzić jednak zadawanie się z niemieckim politykiem Udo Voightem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Wiadomości z regionu