Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 28 sierpień 2023

Na początku sierpnia ratusz unieważnił przetarg na budowę dróg dojazdowych do nowego kampusu Akademii Muzycznej, powodem tej decyzji było stwierdzenie skażenia gruntu. Ratusz swoje plany związane z budową tych dróg zawiesza do czasu przeprowadzenia naprawy szkody środowiskowej, raczej nie wpłynie to na prace związane z budową kampusu, z uwagi na dość daleko idące zaawansowanie budynku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ponad 80% Europejczyków obawia się skutków zmian klimatycznych, w Polsce ten wskaźnik jest nieco mniejszy, bowiem tą obawę ma 77% badanych – wynika z badania Eurobarometru. Zdaniem 54% Polaków do 2050 roku energia odnawialna będzie na tyle tania, iż stać będą na nią także najbiedniejszych. Po tym względem Polacy zaliczają się do narodów, które w Unii Europejskiej na tę kwestię patrzą najbardziej optymistycznie.

Opublikowano w Magazyn

W pierwszej połowie września minie termin składania aplikacji o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2019 roku, z danych ministerstwa odpowiedzialnego za kulturę wynika, że o ten tytuł z Polski zabiegać będzie 12 miast, w Bydgoszczy i Toruń. Do tej aplikacji miasta muszą dołączać rekomendację, a takową 28 sierpnia uchwalił Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 28 sierpień 2023 15:18

Weryfikator: Czy Tusk znaczy bezrobocie?

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym także z okręgu bydgoskiego rozprzestrzeniają grafiki z hasłem ,,Tusk znaczy bezrobocie”. Dzisiejsza polityka opiera się w dużej mierze na budowaniu takiego przekazu który wywoła emocje, tutaj można odnieść wrażenie chodzi o wywołanie negatywnych emocji wobec przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Interpretację tego zostawiamy już Państwu, natomiast pokażemy fakty o bezrobociu w kraju i w województwie kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj dominującym tematem są wybory parlamentarne, jest to zatem dość nietypowy czas, aby ogłaszać decyzje związane z wyborami samorządowymi, które odbędą się na wiosnę. Trener siatkarzy Ekoserwis Ciech Inowrocław oraz właściciel szkoły jazdy Arkadiusz Fajok zapowiedział w tym tygodniu, że będzie ubiegał się o urząd prezydenta Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Jeszcze kilka miesięcy temu spore emocje budziły pomysł Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w sprawie konsolidacji bydgoskich szpitali, w praktyce zlikwidowania osobowości prawnej szpitala Biziela. Bez wątpienia są to dwa najbardziej zadłużone bydgoskie szpitale. W 2022 roku jednak stratę odnotował tylko Biziel i to dość niewielką. Gorzej prezentują się już prognozy na rok bieżący.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Wiadomości z regionu