Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 12 sierpień 2023

Amerykańskie badania pokazują, że spektrum autyzmu dotykać może jedno na 50 dzieci, choć jest też badanie mówiące, że już tylko na 38 dzieci. Wymaga to przede wszystkim większego zrozumienia sposobu funkcjonowania tych dzieci, bowiem wśród najwybitniejszych światowych geniuszy nie brakuje osób z tym spektrum. W Bydgoszczy w ciągu roku ma powstać Ośrodek dla Dzieci z Autyzmem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że wśród ustaw podpisanych 4 sierpnia znajduje się ustawa o wielkoobszarowych terenach zdegradowanych, czyli tzw. specustawa Zachemowska. W życie ona wejdzie 14 dni od publikacji w Monitorze Polskim, co jeszcze nie nastąpiło, jest to jednak kwestia dni. W sprawie tego aktu prawnego pojawia się wyraźny dwugłos – z jednej strony słyszymy, że jest to przełomowy akt prawny, bowiem do tej pory żaden rząd w takim stopniu się problemem bomb ekologicznych nie zajął, są jednak też obawy, które wyraża prezydent Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na dniach w naszym województwie może pojawić się nowy portal: kujawy-pomorze.info, który jeszcze nie wystartował, a jest już patronem medialnym dożynek wojewódzkich. Szczegóły tego projektu na razie w dużej mierze są ukrywane w tajemnicy, ma zajmować się on przede wszystkim sprawami gospodarczymi, ale ,,nie tylko” - co jest furtką do wkraczania np. w politykę. Podmiot, który ma go wydawać w ostatnim czasie zatrudnił sporo byłych dziennikarzy.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 12 sierpień 2023 10:28

Bydgoska samorządność osiedlowa w kryzysie

Formalnie w Bydgoszczy funkcjonuje 29 Rad Osiedli, w praktyce można wymienić jednak tylko kilka działających dość prężnie, z aktualnymi wyborami, zdecydowana większość jest już jednak długo po zakończeniu kadencji, są takie rady jak np. Siernieczek, gdy kadencja zakończyła się w 2019 rok. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest spadające zainteresowanie bydgoszczan tą formą aktywności, to wszystko zaogniła pandemia COVID-19, która sprawiła, że tematy związane z wyborami osiedlowymi zamrożono na dwa lata.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu