Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 30 sierpień 2023

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy właściwie większość kandydatów jacy wystartują z okręgu bydgoskiego do Sejmu RP. Największą niewiadomą jest partia rządząca Prawo i Sprawiedliwość, gdzie jak się dowiadujemy do dzisiaj nie ustalono jeszcze listy. W ostatnich godzinach najpewniejszym kandydatem na otwarcie bydgoskiej listy jest Patryk Jaki z Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobro. Nazwiska mogą się jeszcze zmieniać, bardzo prawdopodobne jest jednak, że listę otworzy w okręgu bydgoskim osoba nie związana z nim, czyli tzw. spadochroniarz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niezależnie czy się z tym zgadzamy to jesteśmy zmuszeni dokładać do finansowania Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, każdy kto płaci w Bydgoszczy podatki musi również partycypować w wydawaniu Bydgoszcz Informuje. Decydenci tłumaczą, że chcą w ten sposób pokazywać nam rzeczywistość, dla naszego dobra. Przyjrzyjmy się zatem jak wyglądał przekaz w TVP Bydgoszcz i Bydgoszcz Informuje w tematyce specustawy dotyczącej terenów zdegradowanych, w tym Zachemu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Droga krajowa nr 25 od wielu lat woła o modernizację, w debacie publicznej pojawiają się głosy o potrzebie dostosowania jej do standardu drogi ekspresowej. Na dzisiaj się nie zanosi na tak daleko idącą rozbudowę, ale pierwsze prace modernizacyjne miałyby ruszyć już w przyszłym roku.

Opublikowano w Regionalne

Dziewięciu kandydatów do państwowej komisji badania wpływów rosyjskich złożył Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości, pozostałe kluby bojkotując komisję swoich kandydatów nie złożyły, minął już też termin składania kandydatów. Zdaniem opozycji jest to komisja Lex Tusk, czyli mająca polować na lidera polskiej opozycji, sprawa spotkała się też z wyrazami zaniepokojenia ze strony Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego oraz Departamentu Stanu USA.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem pisaliśmy o stanowisku Regionalnej Izby Obrachunkowej, w której opinii radni powinni zwrócić nadwyżki diet, które odbierali od listopada 2021 roku do kwietnia bieżącego roku, wychodzi to ponad 8 tys. zł na szeregowego radnego, dla funkcyjnych radnych może być to nawet kilkanaście tysięcy złotych. W kuluarach słyszy się, że radni spekulują jak mimo wszystko zawyżonych diet nie oddać.

Opublikowano w Kruszwica

Fundacja Będziem Polakami byłego posła Pawła Skuteckiego to jedna z najwyżej dofinansowywanych w ostatnich latach przez podległy ministrowi Glińskiemu Narodowy Instytut Wolności – od 2019 roku jest to kwota powyżej 900 tys. zł, choć aktywność organizacji zalicza się raczej do kontrowersyjnych. Jak się okazuje fundacja ma dobre kontakty z dyrektorem NIW Wojciechem Kaczmarczykiem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z naszych obserwacji wynika, że liczba dni w których prom łączący Solec Kujawski z Czarnowem pływa jest znacznie mniejsza niż 50%, gdyby od tego wydzielić dni w których przewożone są samochody, to ten wskaźnik będzie jeszcze mniejszy. Za wszystko odpowiada niski stan wód. Nie sposób jednak nie zauważyć, że prom rzadziej pływa niż jest uziemiony stanem Wisły.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu