Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 22 sierpień 2023

Podczas konferencji prasowej na której Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów z okręgu bydgoskiego, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski stwierdził, że są oni potrzebni w Sejmie, aby głosować zgodnie z interesem Bydgoszczy, jako przeciwieństwo do postawy posłów PiS w temacie Zachemu. Jakiś czas temu zapowiadaliśmy, że będziemy szczególną uwagę w tej kampanii wyborczej pokazywać temu co głoszą politycy. Zatem bierzemy słowa prezydenta na tapetę.

Opublikowano w Bydgoszcz

— Program wieloletni, jakim jest KPK, zabezpiecza finansowanie dla ważnych, strategicznych projektów kolejowych. Decyzja rządu oznacza, że polskie szlaki kolejowe staną się jeszcze bardziej nowoczesne, a pasażerowie otrzymają jeszcze ciekawszą i bardziej konkurencyjną ofertę przewozową — powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, podsumowując przyjęcie 16 sierpnia przez rząd znowelizowanego Krajowego Programu Kolejowego. Ten dokument w praktyce dokonuje podziału środków unijnych na polską kolej w perspektywie na lata 2021-2029. Z punktu widzenia województwa kujawsko-pomorskiego nie można jednak mówić o pełnej satysfakcji.

Opublikowano w Regionalne

W listopadzie 2021 roku, radni Kruszwicy postanowili wykorzystać nowe uwarunkowania prawne i przyznali sami sobie podwyżkę – dieta przeciętnego radnego z niecałych 600 zł wzrosła do 1,1 tys. zł, w przypadku przewodniczącego Rady Gminy Budnera z 1,8 tys. zł do 2,6 tys. zł (podobnego poziomu co zarabia przewodniczący Rady Miasta Stołecznego Warszawy i wyższej od uposażenia przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy). Okazało się, że podwyżkę nie tylko krytykowało wielu sołtysów i mieszkańców, ale mogła ona być przyznana niezgodnie z prawem. Czy radni będą musieli zwracać niesłusznie odebrane uposażenie?

Opublikowano w Kruszwica

Analizy bukmacherskie to nieodłączny element świata zakładów sportowych. W dobie internetu i ogromnej dostępności informacji, stały się one niezwykle popularnym narzędziem dla graczy, którzy starają się przewidzieć wyniki różnych wydarzeń sportowych. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, czym są analizy bukmacherskie, jakie są ich zalety i wady, oraz czy warto się nimi sugerować w swoich typach.

Opublikowano w Polecane

Jeszcze na marcowej sesji marszałek województwa Piotr Całbecki mówił radnym, że poważnie traktuje przywrócenie pociągów na trasę Nakło – Więcbork – Sępólno Krajeńskie, a dalej być może do Chojnic - chcemy wprowadzić tę linię do wojewódzkiego planu transportu publicznego, który już niedługo będziemy uchwalać – sejmik podejmie uchwałę na temat tego dokumentu, ponieważ te zapisane w tym dokumencie, będą mogły być przez nas dopiero uruchomione. Niestety, to my tego nie wymyśliliśmy, ale procedura jest taka, że aby taką linię reaktywować, to są potrzebne prawie dwa lata, na to, żeby było można ten pociąg tam przywrócić po wielu latach nieobecności – tłumaczył wtedy marszałek radnym. Pod koniec lipca posłowi Bartoszowi Kownackiemu odpowiada już, że nie widzi specjalnie na to szans.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wiadomości z regionu