Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 25 sierpień 2023

Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się kształceniu lekarzy na polskich uczelniach, z uwagi na to, iż Polska ma problem z małą ilością kadr medycznych. Kontroli poddany został Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, któremu podlega bydgoskie Collegium Medicum. Wystąpienie pokontrolne wskazuje wiele uchybień, nie są może one rażące, nie mniej jednak miały miejsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj najważniejsze polskie myśliwce bojowe są serwisowane w bydgoskich Wojskowych Zakładach Lotniczych, dzieje polskiego lotnictwa z Bydgoszczą związane są jednak od początku. W piątek przy Pomniku Lotników na Błoniu odbyły się bydgoskie obchody Święta Lotnictwa Polskiego – święto to przypada 28 sierpnia.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 25 sierpień 2023 15:30

Wspólnie weryfikujmy polityków

Zgodnie z naszą zapowiedzią planujemy w najbliższych tygodniach sporo uwagi poświęcać weryfikowaniu rzetelności tego co głoszą politycy w ramach kampanii wyborczej. Za nami już pierwsza publikacja weryfikacyjna. Zdajemy sobie sprawę, że nie do każdej wypowiedzi możemy dotrzeć, stąd też zapraszamy Państwa do współracy.

Opublikowano w Regionalne

IWONA KOZŁOWSKA: SPRAWOZDANIE Z PRACY IX KADENCJI SEJMU RP

Od czterech lat mam zaszczyt reprezentować Mieszkańców Regionu w Sejmie. To pracowita i owocna kadencja.

Opublikowano w Magazyn

W niedzielę 27 sierpnia odbędzie się kolejna edycja Enea Cycling Challenge, to wydarzenie sportowe dedykowane zarówno profesjonalistom oraz amatorom. Jednym z bardziej widowiskowych odcinków trasy będzie Most Uniwersytecki. Trzeba się jednak liczyć z tym, że będą tego dnia utrudnienia w ruchu. Wspomnieć trzeba, że 27 sierpnia przypada niedziela handlowa, czyli jego natężenie powinno być większe niż zazwyczaj.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu