Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 31 sierpień 2023

Dzisiaj przypada 84. rocznica wybuchu II wojny światowej, koszmar tej wojny do Bydgoszczy przyszedł dość szybko, bowiem już 2 września na miasto spadły niemieckie bomby, zginąć miało 25 osób. Dzień później Niemcy wywołali dywersję, mówi się o ponad 300 ofiarach po obu stronach, najgorsze przyszło jednak po 5 września, gdy do miasta wkroczył Wermacht i rozpoczęły się masowe mordy na Polakach i Żydach.

Opublikowano w Bydgoszcz

W dniu 18 września 2023 roku w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się III edycja Bydgoskiego Forum Bursztynowego Szlaku, będaca jednocześnie bydgoskimi obchodami 90. rocznicy wybudowania Magistrali Węglowej. O postępach modernizacji linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej opowiedzą przedstawiciele PKP PLK.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę 6 września minął termin rejestracji kandydów. Poniżej prezentujemy pełną listę kandydatów dla okręgu bydgoskiego do Sejmu RP oraz okręgów bydgoskiej i inowrocławskiego do Senatu RP.  Kolejność list do Sejmu została rozlosowana przez PKW 15 września.

Opublikowano w Regionalne

W środę obradowała Rada Gminy Kruszwicy, na początku sesji pojawił się projekt uchwały w sprawie podniesienia radnym diet, jest ona swego rodzaju bezprecedensowa, bowiem obowiązywać ma od listopada 2021 roku, czyli można powiedzieć, że radni przyznali sobie wyższe świadczenia z dwuletnim wyprzedzeniem. Jest to następstwo sporu prawnego o diety w Kruszwicy, o którym pisaliśmy w ostatnim czasie.

Opublikowano w Kruszwica

Przygotowania do modernizacji Bydgoszcz Zachód trwały kilka lat, w ubiegłym roku oficjalnie ruszyły pracę, a od dzisiaj z nowego dworca mogą korzystać mieszkańcy. Nowy obiekt to nie tylko lepsza estetyka, ale też centralne ogrzewanie, które może ułatwić życie podróżnym w zimniejszej pogodzie oraz toaleta przygotowana dla rodziców z małymi dziećmi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Już w środę wieczorem pisaliśmy, że jest duże prawdopodobieństwo, iż listę Prawa i Sprawiedliwości otworzy spadochroniarz, czyli osoba niezwiązana z regionem. Jest to sensacja, bowiem przez ostatnie wybory parlamentarnej liderami listy były jednak osoby z Bydgoszczy. Wczoraj głównie rozważano obsadzenie ,,jedyniki” przez europosła Patryka Jakiego, ostatecznie skończyło się na prezydenckim ministrze Pawle Szrocie. Na tym jednak niespodzianki mogą się nie skończyć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Lider listy Trzeciej Drogi w okręgu bydgoskim Norbert Pietrykowski jednoznacznie skrytykował pomysł rektora UMK na konsolidację szpitali Biziela i Jurasza. Temat co prawda już upadł, zapytaliśmy o to jednak na konferencji prasowej tej formacji, bowiem reprezentujący to środowisko poseł Dariusz Kurzawa z PSL, jako jedyny parlamentarzysta z okręgu bydgoskiego głosował przeciwko Lex Biziel, czyli rozwiązaniom prawnym, które uniemożliwiły rektorowi zrealizowanie jego zamierzeń.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ramach puli środków europejskich na promocję potencjału gospodarczego regionu Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju (całkowici podległy Urzędowi Marszałkowskiemu), założył portal i zaczął wydawać gazetę. Redakcję tworzą byli dziennikarze, pierwsze publikacje pokazują, że są negatywnie nastawieni do polskiego rządu, krytyka już nie dotyka jednak wszystkiego co związanego z władzami województwa.

Opublikowano w Regionalne

Od pewnego czasu alarmujemy, iż w ostatnich tygodniach szansę na modernizację ciągu kolejowego Nakło – Kcynia – Gołańcz znacznie zmalały. W poniedziałek o kujawsko-pomorskiej kolei dyskutowano na Sejmiku Województwa. Dobrych wiadomości nie ma – tak można podsumować tę dyskusję.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Wracamy do sprawy, którą poruszaliśmy w lipcu – mianowicie nasza wizja lokalna wykazała iż skręcając z ulicy Fordońskiej w ulicę wskazywaną przez drogowskaz jako dojazd do Wyszogrodu, czyli miejsca gdzie mieściło się średniowieczne grodzisko uznawane za początek Fordonu, nie dojdziemy, ani nie dojedziemy do grodziska. Zgadza się z tym stanowiskiem również ratusz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu