Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 26 grudzień 2015

Dzisiaj mija 97 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Nie cieszy się ono taką czcią jak chociażby Powstanie Warszawskie, co wydaje się wielkim błędem, gdyż zryw Wielkopolan i Kujawian zakończył się sukcesem. Dziedzictwo Powstania Wielkopolskiego tworzy tożsamość naszego regionu.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne, w tragicznym wypadku do którego doszło w Nowym Dworze, w powiecie grudziądzkim. W porównaniu z poprzednimi latami mamy do czynienia na razie z mniejszą liczbą wypadków, niestety policjanci odnotowują większą liczbę pijanych kierowców.

Opublikowano w Regionalne

Podczas pasterki sprawowanej w Archikatedrze Gnieźnieńskiej Prymas Polski abp. Wojciech Polak mówił o tym, iż dzięki Nowonarodzonemu mamy szansę poznać dobroć i czułość Boga.

Opublikowano w Inowrocław

Jutro obchodzić będziemy 97 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Publikujemy opracowanie Bartłomieja Grabowskiego z Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego, poświęcone dążeniom kruszwiczan do niepodległości.

Opublikowano w Historia

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu