Jesteś tutaj: HomeNakielskiJest pomysł skąd wziąć pieniądze na kolej do Kcyni

Jest pomysł skąd wziąć pieniądze na kolej do Kcyni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 19 grudzień 2023 00:05

Plan przywrócenia kolei do Kcyni – czy to przez Szubin lub Nakło utkwił w martwym punkcie, bowiem po rozdysponowaniu środków na kolej w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, na to zadanie inwestycyjne środków zabrakło. Być może uda się te środki uzyskać w ramach programu dla kolei miejskiej, bowiem skomunikowanie Kcyni z Bydgoszczą wpisuje się w ideę kolei aglomeracyjnej.

W programie Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko nie zostały jeszcze rozdysponowane środki na kolej miejską i aglomeracyjną, nabór projektów trwać będzie do końca 2024 roku, stąd jest jeszcze trochę czasu. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa rozważenie złożenia wniosków czy to na rewitalizację linii nr 356 Bydgoszcz – Szubin – Kcynia, czy nr 281 z Nakła do Kcyni, wnioskował bydgoski radny Roman Jasiakiewicz – Czy nie warto sięgnąć po te pieniądze – wskazywał radny – Pieniądze te nie zostały wykorzystane, dlatego warto o nie zabiegać.

 

Pozytywnie do tej propozycji odniósł się marszałek województwa Piotr Całbecki, zapowiadając przeprowadzenie analiz pod kątem próby pozyskania środków na skomunikowanie Kcyni z Bydgoszczą.

 

Warte obejrzenia

« Styczeń 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu