Jesteś tutaj: HomeNakielskiPrzed ciszą wyborczą ogłoszono przetarg na długo oczekiwane obwodnice

Przed ciszą wyborczą ogłoszono przetarg na długo oczekiwane obwodnice

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 17 październik 2023 09:13
Na tym skrzyżowaniu ma się rozpocząć obwodnica Sępólna Na tym skrzyżowaniu ma się rozpocząć obwodnica Sępólna

W piątek 13 października GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę obwodnic Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego. Starania o tę inwestycję trwały kilka lat, teraz jest ona realizowana. Z racji tego, że piątek był ostatnim dniem kampanii wyborczej, ta informacja po prostu nie była wstanie się przebić.

Obwodnica Sępólna Krajeńskiego liczyć będzie 6,5 km, na początku przejdzie mostem na ciekiem wodnym, a linię kolejową Chojnice – Nakło nad Notecią przetnie pod wiaduktem kolejowym. Dalej trasa będzie prowadzić równolegle do linii kolejowej. Na przecięciu z drogą wojewódzką 241 planowana jest budowa skrzyżowania, a w miejscu przecięcia doliny rzeki Sępólenka mostu. Na włączeniu do obecnego przebiegu DK25 powstanie rondo.

 

W przypadku Kamienia Krajeńskiego będzie to krótsze zadanie, bo liczące około 2,2 km.Obwodnice wyprowadzą ruch z ścisłego centrum obu miejscowości, a zarazem poprawią płynność ruchu na trasie Bydgoszcz – Koszalin. Będą wybudowane w klasie GP (droga główna ruchu przyspieszonego). Na obie obwodnice jest już decyzja środowiskowa, realizacja prac budowlanych powinna rozpocząć się w 2026 roku, bowiem proces wyboru wykonawcy trwa nawet kilka miesięcy, później konieczne będzie uzyskanie decyzji ZRID. Obie obwodnice mają powstać do 2028 roku.

 

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu