Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu WOŚP z nowym rekordem

W Inowrocławiu WOŚP z nowym rekordem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 29 styczeń 2024 15:39
W Inowrocławiu WOŚP z nowym rekordem Fot: KCK

Każdy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to w Inowrocławiu wielkie święto. W tym roku na Kujawach głównym centrum był Teatr Miejski, gdzie odbył się koncert. Nie zapomniano jednak też o tradycyjnym biegu na Stadionie Miejskim i turnieju siatkarskim na hali sportowej. Jak wynika ze wstępnego podsumowania Kujawskiego Centrum Kultury, które co roku koordynuje Finał w Inowrocławiu – zebrano 207 tys. i 525 zł oraz 23 grosze.

Po raz kolejny w Inowrocławiu pobito na otwarcie rekord. Są to głównie pieniądze zebrane przez wolontariuszy do puszek, ale też zakończone w niedzielę licytację. WOŚP gra jednak nadal, trwają licytację, a na dokładne podsumowanie musimy poczekać do końcówki marca. Jedno jest pewne – zadeklarowana kwota 207,5 tys. zł na pewno wzrośnie.

 

Punktem kulminacyjnym w miastach było Światełko do nieba. W większości samorządów zrezygnowano z fajerwerków już wiele lat temu, także z uwagi na wywoływaną traumę u zwierząt. Różne miasta w różny sposób zastępowały pirotechnikę. W Inowrocławiu zrobiono konfetti.

 

W tym roku WOŚP gran na rzecz lepszej diagnostyki i leczenia płuc.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu