Jesteś tutaj: HomeRegionPrzed Finałem WOŚP: ,,Problem płuc jest w Polsce niedoceniany”

Przed Finałem WOŚP: ,,Problem płuc jest w Polsce niedoceniany”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 27 styczeń 2024 13:46
Przed Finałem WOŚP: ,,Problem płuc jest w Polsce niedoceniany” Fot: WOŚP

W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 32. Tegoroczny Finał jak wielokrotnie wspominaliśmy dotyczyć ma lepszej diagnostyki płuc i rehabilitacji – przyjrzymy się bliżej tej problematyce - Myślę, że problem chorób płuc jest nieco niedoceniany w Polsce – mówiła na jednej z konferencji prasowych WOŚP prof. Katarzyna Krenke, Prezes Polskiego Towarzystwa Pneumologii Dziecięcej.

- Współczesna medycyna nie może działać bez nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, do monitorowania chorób, ale także do wykonywania pewnych zabiegów wewnątrzoskrzelowych chociażby. Mając doświadczenia z ubiegłych Finałów wiemy, że Fundacja kupuje sprzęt bardzo nowoczesny, wręcz nowatorski, dlatego, jeszcze raz podkreślamy naszą wdzięczność i jesteśmy przekonani, że dzięki temu Finałowi i sprzętowi, który mamy nadzieję dostać, opieka nad pacjentami z chorobami płuc w Polsce wejdzie na wyższy poziom - dodaje prof. Krenke.


W pierwszej kolejności sprzęt zakupiony z tegorocznego Finału trafi do oddziałów pulmonologicznych. W Bydgoszczy mamy Wojewódzki Szpital Pulmonologiczny, a także oddział dziecięcy w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym.

WOŚP chce kupić przede wszystkim sprzęt do diagnostyki: obrazowej, czynnościowej i endoskopowej. Będzie kupiony również sprzęt do torakochirurgii i rehabilitacji pacjentów po przeszczepie płuc lub po ciężkim przebyciu COVID-19.

 

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31