Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław z nowym rekordem WOSP

Inowrocław z nowym rekordem WOSP

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 styczeń 2023 17:37
Inowrocław z nowym rekordem WOSP Fot: UM Inowrocław

W Inowrocławiu tradycją się stało, że w jedną niedzielę stycznia podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej odbywają się nie tylko koncerty, ale też mocno stawia się na aktywność sportową. W tym roku mieliśmy turniej siatkówki na inowrocławskiej hali oraz wielkie bieganie. Wstępne dane przekazane późnym wieczorem w niedzielę pokazują, że zebrano w tym roku ponad 187,6 tys. zł, a liczenie trwa dalej.

W ubiegłym roku zebrano dokładnie 160 tys. i 183 zł w Inowrocławiu, bilans zamknięcia w niedzielę kwotą 133 tys. zł, zatem jest duże prawdopodobieństwo, że uda się przekroczyć w tym roku magiczną barierę 200 tys. zł. O tym będzie można jednak napisać dopiero za kilka dni, jak dojdzie do podliczenia oraz jak zakończą się wszystkie aukcje, bowiem wciąż one trwają.

 

31. Finał będzie poświęcony walce z sepsą, zatem zakupiony sprzęt przysłuży się wszystkim grupom wiekowym Polaków. Sepsa jest bowiem zagrożeniem dla wszystkich – według badań, aż 20% zgonów na całym świecie związanych jest z sepsą Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że 2017 roku na świecie było 49 mln sepsy, z czego 11 mln osób zmarło. Na sepsę szczególnie narażone są dzieci.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Październik 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 • Europoseł Brejza liderem listy do Parlamentu Europejskiego

  Obradująca w środę Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca. Listę w kujawsko-pomorskim otworzy jak można było się spodziewać europoseł Krzysztof Brejza. Tutaj nie było niespodzianki, choć jeszcze kilka tygodni temu jego kandydatura nie była taka pewna.

 • Złożono ostatni wniosek o ZRID dla drogi S10. Na pozostałych odcinkach widać opóźnienia

  W ubiegłym tygodniu firma Rubau Polska, która wygrała przetarg na budowę odcinka Toruń Zachód – Toruń Południe (węzeł autostradowy) drogi ekspresowej S10 złożyła do wojewody wniosek o wydanie ZRID. Zezwolenie Realizacji Inwestycji Drogowej to dokument kończący proces przejmowania terenu pod inwestycję, który pozwala rozpocząć fizyczne prace budowlane. Do tej pory dla żadnego z odcinków S10 Bydgoszcz-Toruń nie wydano jeszcze ZRID.

Wiadomości z regionu