Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 29 wrzesień 2020

W maju 2019 roku zainaugurowano zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały, który miał ustanowić Bydgoszcz jako ,,strefę wolną od LGBT”. Po kilkunastu dniach zebranych miało być już kilkaset podpisów. Od rozpoczęcia zbiórki mija już blisko półtora roku, a podpisy nigdy nie trafiły do Biura Rady Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2023 roku będą ważyć się zmiany w europejskiej sieci transportowej TEN-T. Bydgoszcz znajduje się w niej jako węzeł sieci kompleksowej (z perspektywą rozbudowy do 2050 roku), stąd też gdyby udało się przekonać Komisję Europejską, do zmiany statusu na węzeł sieci bazowej (do 2030 roku), to moglibyśmy przyśpieszyć rozwój regionu o przynajmniej kilkanaście lat. Zyskalibyśmy przede wszystkim dodatkowe pieniądze na rozwój infrastruktury transportowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od uznawanych za sfałszowane przez zachodni świat wyborów prezydenckich na Białorusi minął już miesiąc, wciąż każdej niedzieli odbywają kulminacje społecznych protestów – w ostatnią niedzielę w Mińsku wzięło w nich udział 80-100 tys. osób, odbywały się też mniejsze protesty w innych miastach. Tymczasem zaprzysiężony został na kolejną kadencję na prezydenta Aleksandr Łukaszenko, co odbyło się w tajemnicy, aby nie eskalować nastrojów społecznych.

Opublikowano w Magazyn

1 października rusza jesienna zbiórka liści w ramach prac porządkowych na terenie Miasta Inowrocławia. Mieszkańcy i instytucje użyteczności publicznej mogą bezpłatnie odbierać worki na liście w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Środowiska

Opublikowano w Inowrocław

W ramach rządowego programu Mosty dla Regionów znalazło się jedno przedsięwzięcie z naszego województwa – jest to budowa mostu drogowego w Kobylnikach, na północ od Kruszwicy. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ostatecznie zatwierdził to zadanie do realizacji.

Opublikowano w Kruszwica

Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

Opublikowano w Regionalne

Od jutra na nauczanie hybrydowe przechodzi Szkoła Podstawowa nr 65 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi. Przyczyną jest stwierdzenie COVID-19 u jednego z pracowników szkoły, kilkunastu nauczycieli i uczniowie dwóch klas przebywają na kwarantannie. Nauczanie hybrydowe póki co zaplanowano do piątku 2 października.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec sierpnia pojawiła się informacja, że na terenie dawnego Zachemu doszło do pocięcia rury, która dostarczała wodę. Rurą spływa woda ze zbiornika retencyjnego, w którym zbierają się chemikalia z jednego ze składowisk. Po zniszczeniu rury wpływają one do Wisły.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Żyjemy w czasach przełomu jeżeli chodzi o pracę człowieka (opinia)

    Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci Ludzi Pracy – zostawmy już na boku jego całą genezę, aby nie przedłużać, a także zostawmy wypowiedzi z wieców politycznych, które zapewne się dzisiaj pojawią w przeróżnych miastach, bo żyjemy w czasie przełomu, który ciężko ,,ogarnąć” politykom żyjącym w perspektywie od wyborów do wyborów. Obserwujemy właśnie rewolucję widząc jak znikają jedne zawody, a w ich miejsce powstają kolejne.

  • Od tygodnia żyjemy w 2024 roku na ekologiczny kredyt

    Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Wiadomości z regionu