Jesteś tutaj: HomeBydgoszczChcieli, aby Bydgoszcz była ,,strefą bez LGBT”. Co się stało z podpisami?

Chcieli, aby Bydgoszcz była ,,strefą bez LGBT”. Co się stało z podpisami?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 wrzesień 2020 00:22

W maju 2019 roku zainaugurowano zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały, który miał ustanowić Bydgoszcz jako ,,strefę wolną od LGBT”. Po kilkunastu dniach zebranych miało być już kilkaset podpisów. Od rozpoczęcia zbiórki mija już blisko półtora roku, a podpisy nigdy nie trafiły do Biura Rady Miasta.

 

- Ma ona za zadanie naszą troskę o bezpieczeństwo i niewinność naszych dzieci, zwłaszcza w szkołach. To rodzice wspólnie z rodzicami w poszczególnych klasach, powinni odpowiadać za wprowadzanie tematów seksualizacji człowieka, takiego delikatnego wprowadzenia, a nie jak chcą środowiska LGBT, takiego radykalnego – zapowiada 10 maja 2019 roku Krzysztof Drozdowski, lider listy Konfederacji do Parlamentu Europejskiego, który pełnił rolę wnioskodawcy tego projektu. Dzień później ulicami bydgoskiej starówki przeszedł Marsz Normalności, w kontrze do Parady Równości.

 

19 maja na Facebook-u Drozdowski poinformował, że pod inicjatywą ,,Bydgoszcz wolna od ideologii LGBT” podpisała się ,,poważna liczba osób”. Jak się dowiadujemy od osób zaangażowanych w kampanię Konfederacji, zebranych było kilkaset podpisów. Jedna z osób twierdzi, że nawet było to ponad 500 podpisów. Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami, żeby wnieść taki projekt potrzeba 500 podpisów.

 

 

W biurze Rady Miasta Bydgoszczy dowiedzieliśmy się jednak, że żaden projekt, ani podpisy do dzisiaj nie wpłynęły, choć mija prawie półtora roku. Nie można wykluczyć, że po prostu po wyborach w dniu 26 maja, inicjatywę porzucono.

 

Dane wrażliwe

Na sprawę nie można patrzeć jedynie przez pryzmat światopoglądowy, mamy bowiem do czynienia z gromadzeniem takich danych wrażliwych jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, czy numer PESEL. Sygnatariusze składali swoje podpisy w konkretnym celu, wniesienia projektu pod obrady Rady Miasta, stąd też podpisy ich powinny trafić do Biura Rady Miasta, a w uzasadnionym przypadku, gdy uzbieranie podpisów byłoby niemożliwe zostać zniszczone przez profesjonalny podmiot, aby powyższe dane osobowe nie trafiły w niepowołane ręce.

 

Jest jeszcze kwestia etyczno-polityczna dotycząca wywiązywania się ze zobowiązań – sygnatariusze tego projektu mogą czuć się po prostu oszukani, bowiem podpisując się liczyli na to, że projekt trafi pod obrady Rady Miasta.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu