Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejne szkoły przechodzą na hybrydowy model nauczania, ale tylko na kilka dni

Kolejne szkoły przechodzą na hybrydowy model nauczania, ale tylko na kilka dni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 29 wrzesień 2020 11:59

Od jutra na nauczanie hybrydowe przechodzi Szkoła Podstawowa nr 65 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi. Przyczyną jest stwierdzenie COVID-19 u jednego z pracowników szkoły, kilkunastu nauczycieli i uczniowie dwóch klas przebywają na kwarantannie. Nauczanie hybrydowe póki co zaplanowano do piątku 2 października.

 

Wczoraj podobna informacja wypłynęła z liceum przy Zespole Szkół nr 19, w tym wypadku przyczyną podjęcia działań epidemicznych było stwierdzenie zachorowania u jednego ucznia. Kwarantanną objęto jedną klasę.

 

Wciąż nauczanie w trybie hybrydowym (od początku bieżącego tygodnia) obowiązuje w VIII Liceum Ogólnokształcącym, gdzie kwarantanną objęto 4 uczniów.

 

Pierwszy miesiąc za nami

W czwartek przypadnie dokładnie pierwszy miesiąc od powrotu uczniów do szkół, co wywołało duże obawy. Pierwsze problemy pojawiły się w Bydgoszczy już w pierwszym tygodniu, gdy jedna ze szkół zdecydowała się z powodu COVID-19 opóźnić rok szkolny, ale patrząc w skali miesiąca, wciąż mówimy o pojedynczych przypadkach szkół. W połowie września nauczanie hybrydowe pojawiło się również w Zespole Szkół Elektronicznych.

 

Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej w trybie hybrydowym pracuje obecnie w skali całego kraju 288 szkół, na całkowicie zdalne nauczanie zdecydowano się w 96 szkołach, co przy pozostałych ponad 48 tys. placówek nie jest dużym procentem.

 

Tryb hybrydowy polega na tym, że zajęcia dla części uczniów odbywają się normalnie w szkołach, natomiast część uczy się zdalnie z domu. W Bydgoszczy nauczaniem zdalnym obejmuje się uczniów objętych kwarantanną. Jak jednak widać model hybrydowy wdrażany jest tylko na kilka dni, co specjalnie nie powinno zaburzać cyklu nauczania.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Eksperci przestrzegają przed dramatycznie niskimi emeryturami za 40 lat

    Obecnie przechodzący na emeryturę otrzymują średnio 50-60% ostatniej pensji, według obliczeń agencji Mercer w 2060 roku spadnie to do 25-30%, co może być dla wielu osób dramatem Eksperci uważają, że konieczne są reformy polskiego systemu emerytalnego, które mogą się wiązać z trudnymi decyzjami.

Wiadomości z regionu