Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 04 maj 2020

Od poniedziałku 4 maja decyzją rządu nastąpiło otwarcie muzeów w ramach odmrażani gospodarki. W praktyce proces ten potrwa nieco dłużej, na razie bowiem Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego nie odwiedzimy, choć sympatyk muzeum przygotował ciekawą niespodziankę.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 05 maj 2020 00:36

Ruszyła budowa buspasa na Kolbego

Budowa buspasa na głównej ulicy Osowej Góry zapowiadana była od dawna, w ostatnim czasie ruszyły prace budowlane. Dodatkowy bas dedykowany komunikacji publicznej oraz taksówką ma uatrakcyjnić podróż transportem zbiorowym, z uwagi na skrócenie czasu przejazdu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jakiś czas temu pojawiły się w internecie nagrania jak najważniejsze osoby w państwie biją brawa lekarzom będącym na pierwszym froncie walki z COVID-19. Wolontariusze wspierający medyków swoją solidarność i uznanie z tą grupą zawodową wyrażają swoim codziennym zaangażowaniem. Niestety w Polsce coraz bardziej widoczne jest też zjawisko hejtu wobec pracowników służby zdrowia.

Opublikowano w Regionalne

 W ostatnim czasie w internecie rozpowszechniana jest wypowiedź dr Krzysztofa Simona, jednego z ważniejszych w Polsce autorytetów w dziedzinie chorób zakaźnych, który na konferencji prasowej mówi, że panika wokół tematyki koronawirusa w Polsce jest przesadzona i sztucznie podkręcana przez media. Wiele osób traktuję tę wypowiedź jako dowód, że zagrożenie COVID-19 to jakaś fikcja.

Opublikowano w Magazyn

Na całym świecie 4 maja obchodzone jest święto strażaków. W ten dzień w Kościele przypada wspomnienie św. Floriana, uznawanego za patrona strażaków. W Polsce co roku odbywają się tego dnia obchody, dzisiaj z uwagi na zagrożenie epidemiczne nie ma do tego warunków, a z drugiej strony strażacy jak przedstawiciele innych służb mundurowych mają szczególnie dużo obowiązków.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od środy jak poinformował premier Mateusz Morawiecki otwarte mają być ponownie żłobki i przedszkola, przy czym ostateczną decyzję podejmować będą samorządy, będące organami prowadzącymi tego typu placówki. W Inowrocławiu od środy żłobki nie będą na pewno otwarte, na razie inowrocławski ratusz nie wskazuje terminu.

Opublikowano w Inowrocław

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała w poniedziałek przekazanie 1 mld euro na opracowanie szczepionki przeciwko nowemu koronawirusowi SARS-CoV-2.

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 04 maj 2020 13:48

Czy i jaki będzie nowy ZIT?

Nowy wieloletni budżet Unii Europejskiej, który obowiązywać powinien od 2021 roku to wciąż odległa sprawa i coraz mniej prawdopodobne wydaje się jego uchwalenie do końca roku – z jednej strony na brak porozumienia wewnątrz UE co do jego kształtu, z drugiej z powodu pandemii COVID-19, która jest dla przywódców Unii teraz największym zmartwieniem. Trwają jednak nad nim prace oraz nad nowymi programami operacyjnymi. Czy Bydgoszcz będzie dalej tworzyć ZIT z Toruniem?

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 04 maj 2020 12:21

Za 6 dni wybory?

Zgodnie z kalendarzem wyborczym wybory prezydenckie powinny się odbyć w najbliższą niedzielę 10 maja. Na chwilę obecną jest to obowiązujący termin. Do wyborów pozostało zatem tylko 6 dni, a jako wyborcy nie wiemy, czy pójdziemy do urn. Wszystko zależeć będzie bowiem od wyników rozgrywki politycznej, która dopiero przed nami.

Opublikowano w Regionalne

Od ubiegłego tygodnia w ramach odmrażania gospodarki część usług świadczą urzędy gminy. W godzinach pracy bydgoskiego ratusza przy ulicy Grudziądzkiej ustawiają się tłumy osób w kolejce, bowiem, do środka wpuszczane są pojedyncze osoby (co ma uzasadnienie, bowiem na zewnątrz wirusy rozpowszechniają się wolniej). Oczekujący mają co prawda maski, ale nie zawsze mają miejsce 2 metrowe odstępy, ochrona ratusza niespecjalnie na to jednak reaguje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

    – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

  • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

    W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu