Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławskie żłobki i przedszkola zamknięte bezterminowo

Inowrocławskie żłobki i przedszkola zamknięte bezterminowo

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 04 maj 2020 16:33

Od środy jak poinformował premier Mateusz Morawiecki otwarte mają być ponownie żłobki i przedszkola, przy czym ostateczną decyzję podejmować będą samorządy, będące organami prowadzącymi tego typu placówki. W Inowrocławiu od środy żłobki nie będą na pewno otwarte, na razie inowrocławski ratusz nie wskazuje terminu.

Kierując się odpowiedzialnością oraz troską o życie, zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, rodziców, opiekunów oraz wszystkich pracowników żłobków i przedszkoli, Prezydent Miasta Inowrocławia nie może podjąć decyzji o otwarciu wymienionych placówek od 6 maja br. - informuje Urząd Miasta Inowrocławia - Taka też była rekomendacja dyrektorów żłobków i przedszkoli. Po zapoznaniu się wytycznymi opracowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, przedstawiciele placówek negatywnie zaopiniowali projekt otwarcia od 6 maja.

 

Inowrocławski ratusz zamierza w przyszłości podać możliwy termin reaktywacji żłobków i przedszkoli, co będzie jednak uzależnione od sytuacji epidemiologicznej. Od środy swoich żłobków i przedszkoli nie otworzy także Bydgoszcz, władze Bydgoszczy uzależniają możliwe otwarcie placówek w przyszłym tygodniu, w zależności od rekomendacji sanepidu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

  Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Rzecznik MZ: nie odnotowaliśmy wzrostu zakażeń w wyniku luzowania obostrzeń

  Pierwsze wyniki analizy nie wskazują, żebyśmy odnotowali wzrost zakażeń w wyniku łagodzenia obostrzeń – powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Przekazał też, że o kolejnym etapie znoszenia restrykcji poinformują premier i minister zdrowia.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu