Jesteś tutaj: HomeMagazynVon der Leyen zapowiedziała 1 mld euro na szczepionkę przeciw Covid-19

Von der Leyen zapowiedziała 1 mld euro na szczepionkę przeciw Covid-19

Napisane przez  PAP Opublikowano w Magazyn poniedziałek, 04 maj 2020 16:06
Von der Leyen zapowiedziała 1 mld euro na szczepionkę przeciw Covid-19 EC - Audiovisual Service

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała w poniedziałek przekazanie 1 mld euro na opracowanie szczepionki przeciwko nowemu koronawirusowi SARS-CoV-2.

 

Deklaracja ta padła podczas globalnej konferencji darczyńców na rzecz opracowania szybkiego dostępu do bezpiecznych, skutecznych i przystępnych cenowo metod diagnostyki i terapii, a także szczepionek przeciwko koronawirusowi.

 

Celem wydarzenia jest zebranie 7,5 mld euro.

 

Podczas następujących po sobie połączeń wideo na żywo szefowie państw i rządów m.in. prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Angela Merkel czy premier Japonii Shinzo Abe składali własne deklaracje dotyczące wsparcia inicjatywy. Wielkim nieobecnym wydarzenia są Stany Zjednoczone, których przedstawiciela nie ma podczas wideokonferencji. (PAP)

 

stk/ ap/

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

    Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

    Etykiety: covid19 koronawirus
  • Rzecznik MZ: nie odnotowaliśmy wzrostu zakażeń w wyniku luzowania obostrzeń

    Pierwsze wyniki analizy nie wskazują, żebyśmy odnotowali wzrost zakażeń w wyniku łagodzenia obostrzeń – powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Przekazał też, że o kolejnym etapie znoszenia restrykcji poinformują premier i minister zdrowia.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu