Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 29 kwiecień 2020
środa, 29 kwiecień 2020 22:14

Radni uczcili papieża Polaka kłócąc się

Decyzja zapadła – w środę Rada Miasta uchwaliła nazwanie parku u zbiegu ulic Opławiec i Biwakowej w Smukale im. Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Jak wynika z przekazów ksiądz Karol Wojtyła organizował w roku 1953 i 1966 spływy kajakowe Brdą W 1966 roku pełnił już funkcję arcybiskupa. W jednym z miejsc, gdzie gościć miał polski papież postawiono pamiątkowy kajak, od teraz przestrzeń tego parku nad Brdą nosić będzie jego imię.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiczna poinformowała o nałożeniu na parafię św. Marcina w Żninie kary administracyjnej w wysokości 22,5 tys. zł. Karę nałożono na proboszcza parafii, jako formalnego jej reprezentanta. Powodem tego jest zbyt duża liczba wiernych w Wielki Piątek i w Wielkanoc, czyli w najważniejsze dla katolików dni w roku. Decyzję Sanepidu trudno jednak nazwać inaczej niż kontrowersyjną.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Viera Jourova poinformowała na konferencji po środowym spotkaniu komisarzy, że restrykcje dotyczące podróżowania w Unii Europejskiej muszą być zniesione tak szybko jak to możliwe.

Opublikowano w Magazyn

Od dobrego tygodnia możemy korzystać z lasów, parków, w tym również zielonego kompleksu Myślęcinka. Wielu bydgoszczan skorzystało z I etapu ,,odmrażania” obostrzeń, ale wielkich tłumów nie ma, co może świadczyć mimo wszystko o odpowiedzialności bydgoszczan.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Niebiesko-Czarne Kujawy”, czyli fani Zawiszy Bydgoszcz z Inowrocławia i okolic zorganizowali większą paczkę pomocy dla Wielospecjalistycznego Szpitala w Inowrocławiu, w której znalazły się środki ochrony bezpośredniej dla medyków, czyli to co w dobie COVID-19 jest bardzo ważne.

Opublikowano w Inowrocław

Jeżeli w ciągu tygodnia firma Komunalnik nie poprawi radykalnie sytuacji odpadowej w obsługiwanych przez siebie sektorach, to ratusz zleci wykonanie odbiorów zastępczych miejskiej firmie ProNatura. Taka zapowiedź z ust prezydenta Rafała Bruskiego padła na dzisiejszej sesji Rady Miasta, która odbywa się w formie zdalnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 6 maja chcemy otworzyć żłobki i przedszkola; decyzje będą podejmowane każdorazowo przez organy założycielskie - zapowiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

Opublikowano w Regionalne

Gdyby nie wsparcie mieszkańców to załogi karetek pogotowia nie mieli by nawet masek ochronnych, nie raz w mediach społecznościowych pojawiały się apele o specjalistyczne maski. Rosnące niezadowolenie może nieco stłamsić wczorajsza decyzja wojewody o podwyżkach płac dla ratowników medycznych.

Opublikowano w Regionalne
środa, 29 kwiecień 2020 07:34

Statystyki jeszcze nie prognozują recesji

Niemal wszyscy są zgodni co do tego, że czeka nas recesja i wzrost bezrobocia. Prognozują też fachowi analitycy gospodarczy. Kilka tygodni zamrożenia wielu branż musi przełożyć się na zwolnienia. Dane statystyczne za marzec nie pokazują jednak póki co recesji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

  • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

    Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu