Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStatystyki jeszcze nie prognozują recesji

Statystyki jeszcze nie prognozują recesji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 kwiecień 2020 07:34
Statystyki jeszcze nie prognozują recesji Autor: Tookapic

Niemal wszyscy są zgodni co do tego, że czeka nas recesja i wzrost bezrobocia. Prognozują też fachowi analitycy gospodarczy. Kilka tygodni zamrożenia wielu branż musi przełożyć się na zwolnienia. Dane statystyczne za marzec nie pokazują jednak póki co recesji.

Pod koniec marca w Bydgoszczy było zarejestrowanych niecałe 4,6 tys. osób bezrobotnych, o 235 mniej niż pod koniec lutego i o prawie prawie 1,5 tys mniej niż pod koniec marca 2019 roku. Można powiedzieć, że bezrobocie wręcz spadło. Również w skali województwa przez marzec ubyło prawie 2 tys bezrobotnych.

 

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że pod koniec marca w kujawsko-pomorskim było 204,5 tys. podmiotów gospodarczych, o 2,5% więcej niż przed rokiem. W Bydgoszczy w marcu zarejestrowano 282 nowe firmy, natomiast wyrejestrowano 124, czyli przybyło podmiotów gospodarczych.

 

W statystykach załamania nie ma, wielu przedsiębiorców starało się ze spokojem przyglądać się sytuacji, odkładając ewentualne decyzje o zwolnienia w czasie. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w kolejnych miesiącach statystyki będą już gorsze.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu