Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 16 kwiecień 2020

Od 2 kwietnia decyzją wojewody Straż Miejska w Bydgoszczy przeszła pod rozkazy Policji – wojewoda podjął podobną decyzję wobec strażników również z innych gmin, inni wojewodowie postąpili podobnie. Celem tych zmian było wsparcia działań przeciwdziałających rozpowszechnianiu się wirusa COVID-19.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 16 kwiecień 2020 19:02

Od poniedzialku pójdziemy do lasu i do parku

Przez ostatnie tygodnie rząd ogłaszał kolejne obostrzenia w ramach walki z wirusem COVID-19. Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki ogłosił plan zniesienia od przyszłego tygodnia części obostrzeń oraz koncepcje znoszenia kolejnych w dalszym czasie.

Opublikowano w Regionalne

Na wielu bydgoskich ulicach częścią krajobrazu stały się worki ze śmieciami i pojemniki, w przypadku mieszkań wielorodzinnych, to z przestrzeni przeznaczonej na odpady aż się przelewa. Być może sytuacja się poprawi w przyszłym tygodniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Część krajów w Europie wchodzi w ten etap pandemii, w którym potrzebne jest stopniowe zdejmowanie ograniczeń - powiedział w czwartek dyrektor WHO w Europie Hans Kluge. Zaznaczył, że nie można robić tego szybko. Eksperci WHO wciąż nie rekomendują powszechnego noszenia masek.

Opublikowano w Magazyn

Wielospecjalistyczny Szpital w Inowrocławiu posiada nowoczesne urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń Sentinel Room. Maszynę za 123 tys. zł kupiła firma budowlana Alstal. O wspieranie szpitali przez branże, które w najmniejszym stopniu zostały dotknięte wirusem COVID-19 apelują lokalni samorządowcy.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 16 kwiecień 2020 14:17

2. memoriał Ireny Szewińskiej w innym terminie

30 maja na stadionie Zawiszy planowano organizację 2. memoriału poświęconego wybitnej polskiej lekkoatletce, a później działaczce sportowej Irenie Szewińskiej. Drugi raz z rzędu memoriał postanowiono zorganizować w Bydgoszczy. Sytuacja epidemiczna związana z wirusem COVID-19 nieco krzyżuje te plany.

Opublikowano w Sport

W środę premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Szef rządu przyznał, że budowa dróg to ten element gospodarki, który w miarę dobrze sobie radzi sobie w dobie COVID-19, stąd też zdaniem szefa rządu jest to program aktywizacji wygaszonej obostrzeniami gospodarki. W wielu mediach, w tym Telewizji Polskiej przedstawiano, że premier przeznaczył na program, w ramach odbudowywania gospodarki po COVID-19 dodatkowe środki.

Opublikowano w Regionalne

W środę przed Biedronką na Starym Rynku ustawiła się kolejka z dwumetrowymi odstępami osób, które trzymały hasła przeciwne zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej. Podobna sytuacja miała miejsce przy ulicy Jagiellońskiej przed Pocztą Główną. Można odnieść wrażenie, że była to próba zamanifestowania przez uczestników sprzeciwu, z pominięciem przepisów epidemicznych, które zabraniają organizowania zgromadzeń. Wśród uczestników ,,stania w kolejce” byli radni Nowoczesnej (tworzący klub Koalicji Obywatelskiej).

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 16 kwiecień 2020 06:46

PiS nie wie jakich ma radnych

Gdzie najlepiej znaleźć informację o strukturach danej partii oraz o jej reprezentantach w samorządach? Wydaje się, że na oficjalnej stronie internetowej. Okazuje się, że nie zawsze jest to dobry pomysł, w szczególności, gdy możemy zostać dodatkowo wprowadzeni w błąd.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

  • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

    Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu