Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszczanie tracą cierpliwość, a Komunalnik prosi o czas

Bydgoszczanie tracą cierpliwość, a Komunalnik prosi o czas

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 kwiecień 2020 15:52
Bydgoszczanie tracą cierpliwość, a Komunalnik prosi o czas Fot: Bogusław Białas

Na wielu bydgoskich ulicach częścią krajobrazu stały się worki ze śmieciami i pojemniki, w przypadku mieszkań wielorodzinnych, to z przestrzeni przeznaczonej na odpady aż się przelewa. Być może sytuacja się poprawi w przyszłym tygodniu.

Pojemniki i worki powystawiali mieszkańcy, bowiem zgodnie z harmonogramami dla ich ulic planowane były odbiory, tak jak to odbywało się przez ostatnie kilka lat. Śmieci jednak nie wszędzie zostały odebrane i tak sobie leżą. Problem dotyczy sektorów, które obsługuje firma Komunalnik, która na bydgoski rynek, po wygranym przetargu, weszła z dniem 1 kwietnia.

 

Dzisiaj w oświadczeniu Komunalnik informuje, że wczoraj udało się zaopatrzyć wszystkich mieszkańców z obsługiwanych sektorów w pojemniki na odpady zmieszane. Temat pojemników na odpady selektywne ma być rozwiązany do soboty.

 

Jednocześnie informujemy, że od poniedziałku, 20 kwietnia br. będziemy realizować odbiory na podstawie indywidualnych harmonogramów ustalonych z zarządcami nieruchomości, które będą miały znacznie częstszy charakter, niż wynikający z harmonogramu zbiorczego – czytamy w oświadczeniu Komunalnika.

 

Realizacji umowy przez firmę przygląda się ratusz, który analizuje sytuację pod możliwością nałożenia na firmę kar umownych. Komunalnik wygrał przetarg oferując najniższą cenę.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu