Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczPiS nie wie jakich ma radnych

PiS nie wie jakich ma radnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo czwartek, 16 kwiecień 2020 06:46

Gdzie najlepiej znaleźć informację o strukturach danej partii oraz o jej reprezentantach w samorządach? Wydaje się, że na oficjalnej stronie internetowej. Okazuje się, że nie zawsze jest to dobry pomysł, w szczególności, gdy możemy zostać dodatkowo wprowadzeni w błąd.

Strona internetowa Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim informuje, że w Radzie Powiatu Bydgoskiego reprezentuję ją m.in. Elżbieta Mojzesowicz, żona byłego posła i ministra rolnictwa. Problem jednak w tym, ze ona w Radzie Powiatu nie zasiada, ale jak już to w Radzie Gminy Koronowo (inny szczebel samorządu), a na dodatek z PiS-em nie ma już nic wspólnego.

 

Mojzesowicz mandat radnej zdobyła w 2018 roku z listy komitetu Koronowo Budzi się nowego burmistrza Patryka Mikołajewskiego. Komitet tworzyły osoby o różnych poglądach politycznych, stąd też nie można go określić jako sympatyzujący z PiS-em.

 

Mąż radnej Wojciech Mojzesowicz z PiS-em był związany do okolic 2010 roku, gdy włączył się w tworzenie projektu Pawła Kowala Polska Jest Najważniejsza. W ostatnich latach sympatyzuje z Konfederacją, podczas ubiegłorocznej konwencji tej formacji w Bydgoszczy, atakował Telewizję Polską i jej prezesa Jacka Kurskiego za tworzenie propagandy obozowi władzy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

    Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

    Etykiety: covid19 koronawirus
  • Rzecznik MZ: nie odnotowaliśmy wzrostu zakażeń w wyniku luzowania obostrzeń

    Pierwsze wyniki analizy nie wskazują, żebyśmy odnotowali wzrost zakażeń w wyniku łagodzenia obostrzeń – powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Przekazał też, że o kolejnym etapie znoszenia restrykcji poinformują premier i minister zdrowia.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu