Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStraż Miejska wspomaga Policję i nie ma kto pilnować spraw porządkowych

Straż Miejska wspomaga Policję i nie ma kto pilnować spraw porządkowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 17 kwiecień 2020 00:00
Straż Miejska wspomaga Policję i nie ma kto pilnować spraw porządkowych Fot: Straż Miejska Bydgoszcz

Od 2 kwietnia decyzją wojewody Straż Miejska w Bydgoszczy przeszła pod rozkazy Policji – wojewoda podjął podobną decyzję wobec strażników również z innych gmin, inni wojewodowie postąpili podobnie. Celem tych zmian było wsparcia działań przeciwdziałających rozpowszechnianiu się wirusa COVID-19.

 

Strażnicy Miejscy zostali skierowani do sprawdzania czy mieszkańcy Bydgoszczy objęci kwarantanną respektują nakazy pozostania w domu oraz kontrolowanie czy nie dochodzi do gromadzenia się ludzi w przestrzeni publicznej. Strażnicy kontrolują między innymi place zabaw i boiska przyszkolne.

 

Z tego też powodu Straż Miejska musiała ograniczyć działanie na innych polach, chociażby w zakresie egzekwowania od właścicieli pustostanów i innych nieruchomości utrzymania porządku, czy działań związanych z respektowaniem właściwego parkowania. Również ograniczone musiały zostać działania związane z kontrolą palenisk.

 

Prezydent Rafał Bruski odnosząc się do interpelacji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lecha Zagłoby-Zyglera, który wskazał na porozrzucane w sąsiedztwie UTP chemikalia, poinformował iż sprawą zaczęli zajmować się Strażnicy Miejscy, ale z uwagi na nakreślone przez wojewodę priorytety związane z COVID-19, te czynności zostały zawieszone.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu