Jesteś tutaj: HomeInowrocławW tym tygodniu radni będą decydować o absolutorium dla prezydenta Brejzy

W tym tygodniu radni będą decydować o absolutorium dla prezydenta Brejzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 15 czerwiec 2020 10:45

W piątek 19 czerwca odbędzie się sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Inowrocławiu, jedna z najważniejszych sesji w roku, w trakcie której odbędzie się debata nad stanem inowrocławskiego samorządu, a następnie głosowanie nad udzieleniem prezydentowi Ryszardowi Brejzie wotum zaufania lub nieudzieleniem, a także za udzieleniem lub nieudzieleniem absolutorium za prowadzenie finansów w 2019 roku. Piątkową sesję zwołano w trybie zdalnym.

Zważywszy na przewagę radnych sympatyzujących z prezydentem w Radzie Miejskiej, spodziewać się trzeba udzielenia prezydentowi wotum zaufania oraz absolutorium. Z wnioskiem o udzielenie absolutorium wystąpiła do Rady Miejskiej Komisja Rewizyjna. Trzeba wskazać przy tym, ze Inowrocław należy do tego grona samorządów, w którym nie przestrzega się niepisanej zasady, iż Komisji Rewizyjnej powinien przewodniczyć radny opozycji.

 

Debata nad stanem miasta odbędzie się w historii Inowrocławia po raz drugi, bowiem konieczność jej przeprowadzenia wraz z glosowaniem nad w wotum zaufania dla prezydenta, wprowadziła nowelizacja ustawy obowiązująca od niespełna dwóch lat. Punktem wyjścia do dyskusji jest raport, który opracował prezydent Brejza. W tym dokumencie zawarto szereg informacji statystycznych – np. informację o wydaniu już ponad 6 tys. Kart Inowrocławianina, a także informacje na temat rynku pracy w 2019 roku. Bezrobocie to bowiem jeden z większych problemów powiatu inowrocławskiego. Pod koniec 2019 roku w Inowrocławiu było zarejestrowanych 2.883 osób bezrobotnych, co jest spadkiem w stosunku do końca 2018 roku, gdy była to liczba 3.318 osób.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu