Jesteś tutaj: HomeInowrocławW tym tygodniu radni będą decydować o absolutorium dla prezydenta Brejzy

W tym tygodniu radni będą decydować o absolutorium dla prezydenta Brejzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 15 czerwiec 2020 10:45

W piątek 19 czerwca odbędzie się sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Inowrocławiu, jedna z najważniejszych sesji w roku, w trakcie której odbędzie się debata nad stanem inowrocławskiego samorządu, a następnie głosowanie nad udzieleniem prezydentowi Ryszardowi Brejzie wotum zaufania lub nieudzieleniem, a także za udzieleniem lub nieudzieleniem absolutorium za prowadzenie finansów w 2019 roku. Piątkową sesję zwołano w trybie zdalnym.

Zważywszy na przewagę radnych sympatyzujących z prezydentem w Radzie Miejskiej, spodziewać się trzeba udzielenia prezydentowi wotum zaufania oraz absolutorium. Z wnioskiem o udzielenie absolutorium wystąpiła do Rady Miejskiej Komisja Rewizyjna. Trzeba wskazać przy tym, ze Inowrocław należy do tego grona samorządów, w którym nie przestrzega się niepisanej zasady, iż Komisji Rewizyjnej powinien przewodniczyć radny opozycji.

 

Debata nad stanem miasta odbędzie się w historii Inowrocławia po raz drugi, bowiem konieczność jej przeprowadzenia wraz z glosowaniem nad w wotum zaufania dla prezydenta, wprowadziła nowelizacja ustawy obowiązująca od niespełna dwóch lat. Punktem wyjścia do dyskusji jest raport, który opracował prezydent Brejza. W tym dokumencie zawarto szereg informacji statystycznych – np. informację o wydaniu już ponad 6 tys. Kart Inowrocławianina, a także informacje na temat rynku pracy w 2019 roku. Bezrobocie to bowiem jeden z większych problemów powiatu inowrocławskiego. Pod koniec 2019 roku w Inowrocławiu było zarejestrowanych 2.883 osób bezrobotnych, co jest spadkiem w stosunku do końca 2018 roku, gdy była to liczba 3.318 osób.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu