Jesteś tutaj: HomeInowrocławNa 150 najlepszych liceów – znajduje się 7 z naszego województwa – w rankingu ,,Newsweeka”

Na 150 najlepszych liceów – znajduje się 7 z naszego województwa – w rankingu ,,Newsweeka”

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 16 czerwiec 2020 12:52

Magazyn ,,Newsweek” opublikował ogólnopolski ranking liceów – w pierwszej 50-tce znalazło się jedynie Liceum Akademickie przy UMK w Toruniu, plasujące się na wysokim trzecim miejscu. W pierwszej setce mamy łącznie czterech reprezentantów.


Na 59 miejscu uplasowało się toruńskie I LO, na 69 VI LO w Bydgoszczy i na 94 miejscu Katolickie LO Księży Pallotynów z Chełmna. W kolejnej pięćdziesiątce mamy IV w LO w Toruniu na 108 miejscu, I LO w Bydgoszczy na 138 miejscu oraz I LO w Inowrocławiu im. Jana Kasprowicza na 142 miejscu.

 

W opinii powiatu inowrocławskiego, organu prowadzącego I LO jest to na pewno dla tej placówki wyróżnienie - Potwierdza się to co wiemy, że mamy doskonałe szkoły, wykwalifikowaną kadrę nauczycielską oraz zdolnych i ambitnych uczniów. Wysokie lokaty to powód do dumy dla nas, jako organu prowadzącego szkoły ponadpodstawowe, jak i dyrektorów, i nauczycieli. Od wielu lat utrzymywany jest wysoki poziom nauczania, osiągane są przez naszych uczniów sukcesy nie tylko edukacyjne, ale też sportowe i artystyczne. Doceniamy także to, że ambitna młodzież tak wspaniale angażuje się w życie szkoły, organizowane wydarzenia i sama inicjuje wiele wspaniałych swoich pomysłów – mówi Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska.

 

Ranking sporządzono o takie dane jak zdawalność matur oraz wskaźnik EWD (edukacyjna wartość dodana, czyli przyrost wiedzy z języka polskiego, matematyki, przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych).

Na 17 miejscu uplasowało I LO we Włocławku, na 186 II LO w Inowrocławiu i na zamknięcie drugiej setki, a zarazem kujawsko-pomorskiego TOP10 LO Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy na dokładnie 196 miejscu.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu