Jesteś tutaj: HomeInowrocławLekceważenie zapytań radnych, to też niekiedy lekceważenie mieszkańców

Lekceważenie zapytań radnych, to też niekiedy lekceważenie mieszkańców

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 01 marzec 2021 15:24

Interpelacje to jedno z podstawowych narzędzi pracy parlamentarzystów i radnych różnych szczebli – nie jest to co prawda napisane literalnie w ustawie, ale utarło się to poprzez zwyczaj. Ustawowo natomiast np. prezydenci miast są zobowiązani udzielać odpowiedzi na interpelacje.

 

 

O interpelacjach można by napisać większy wywód, w parlamencie można zauważyć, że posłowie niektórzy piszą je na wyścigi, przez co robią się zatory w odpowiedziach na nie ze strony ministrów. W inowrocławskim samorządzie za dużo interpelacji w ostatnich miesiącach się nie pojawia, stąd też większego z nich problemu nie powinno być.

 

10 lutego radny Dobromir Szymański zwrócił się do prezydenta o otwarcie przez OSIR lodowiska. Zniesione obostrzenia pozwalają na działalność odkrytych lodowisk. Odpowiadający w imieniu prezydenta Ryszarda Brejzy, zastępca Wojciech Piniewski stwierdza, że otwieranie lodowiska to kompetencja dyrektora OSIR i do niego odsyła radnego. Przyznam, że z tego typu sytuacją dawno się nie spotkałem, w ,,cywilizowanych” samorządach w takiej sytuacji prezydent poprosiłby podległego sobie dyrektora OSIR o ustosunkowanie i udzielił radnemu odpowiedzi. W szczególności, że rola dyrektora OSIR jest bardziej wykonawcza, a prezydent jako urząd od kreowania pewnych decyzji. Stąd też zadziwiać może brak chęci odniesienia się do sprawy przez prezydenta.

Radny Szymański w swojej interpelacji również pytał jakie jest stanowisko inowrocławskiego ratusza w temacie lodowiska. To pytanie prezydent Brejza, piórem zastępcy prezydenta Piniewskiego zignorował. Dyrektor OSIR nie wydaje się natomiast uprawnionym do wydawania stanowiska ratusza.

 

 

 

 

 

Lekceważenie zapytań radnych, to też niekiedy lekceważenie mieszkańców

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu