Jesteś tutaj: HomeInowrocławNiebo płakało nad obietnicami ministra Nowaka (foto+wideo)

Niebo płakało nad obietnicami ministra Nowaka (foto+wideo)

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 29 kwiecień 2013 19:29

Pogoda mogła pokrzyżować plany organizatorów poniedziałkowej manifestacji przeciwko drogowej marginalizacji Inowrocławia. Prezydent Ryszard Brejza stan aury porównał do płaczącego nieba, nad obietnicami obecnego rządu. Mimo padającego deszczu w proteście wzięło udział około 200 inowrocławian.

 

Jeżeli niebo płacze, to co mają powiedzieć mieszkańcy Inowrocławia, mieszkańcy Kujaw i mieszkańcy Polski, którzy przejeżdżają przez miasto Inowrocław. W tym miejscu przejeżdża dziennie 25 tys. samochodów dziennie – mówił do protestujących prezydent Ryszard Brejza, który odczytał także stanowisko, które protestujący skierują do premiera Donalda Tuska Pan Panie premierze spełnił nasze oczekiwania i kilka lat temu uznał budowę obwodnicy za jedną z najważniejszych inwestycji drogowych w Polsce. Decyzja ta została podjęta po licznych analizach i konsultacjach społecznych – przypominano obietnice rządu.

 

Protest sprawił, że tworzyły się kilometrowe korki -  Mamy nadzieje, że kierowcy nas zrozumieją, bo oni także chcą jeździć po lepszych drogach – mówił w czasie blokady przewodniczący zgromadzenia, radny Grzegorz Kaczmarek. Inowrocławianie zapowiadali, że jeżeli dzisiejsza manifestacja nie przyniesie efektów będą odbywać się kolejne, jak będzie trzeba także w Warszawie.

 

Prezydent Brejza przypominał także jakie koszty poniosło już państwo dla przygotowania tej inwestycji, której odłożenie w czasie skutkować będzie zmarnowanie tych pieniędzy.

 

 

Na manifestacje nie dotarł żaden z posłów. Radna Magdalena Łośko, asystentka posła Krzysztofa Brejzy przedstawiła w jego imieniu oświadczenie  - Poseł zdecydowanie opowiada się za budową obwodnicy miasta i nie zgadza się  z argumentami podnoszonymi przez Ministra Transportu Sławomira Nowaka, które mają być uzasadnieniem dla usunięcia tej inwestycji z Krajowego Programu Budowy Dróg.

 

 

Parlamentarzysta także zaznacza, że plan budowy dróg ustala Rada Ministrów, zatem deklaracje ministra Sławomira Nowaka z Bydgoszczy nie muszą być wiążące.

 

Oświadczenie w tej sprawie wystosował także Ruch Nowy Inowrocław, który skrytykował zarówno rządzących państwem a niespełnianie obietnic, z kolei prezydentowi Brejzie zarzucił nieudacznictwo, które miało spowodować niewybudowanie jest inwestycji od 12 lat.

 

Można odnieść wrażenie, że brakowało inowrocławskim elitom jedności w walce o tę inwestycje, temu zjawisko przyjrzymy się szerzej jutro.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19
 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

Wiadomości z regionu