Jesteś tutaj: HomeInowrocławPolityka przykryła walkę o obwodnice (komentarz)

Polityka przykryła walkę o obwodnice (komentarz)

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław wtorek, 30 kwiecień 2013 13:19

Wczoraj zdesperowani inowrocławianie blokowali ruch przebiegający przez ich miasto, w ten sposób domagając się od rządu budowy obiecywanej wiele razy obwodnicy. Efekt zgromadzenia byłby znacznie większy, gdyby razem stanęły do walki wszystkie siły polityczne z Inowrocławia. Lokalne rozgrywki polityczne wzięły jednak górę.

Jedynym politykiem związanym z opozycją którego zauważyłem był radny Andrzej Kieraj, pozostali można by rzec Solidarnie zignorowali protest. Nie zaobserwowałem także żadnego przedstawiciela  Starostwa Powiatowego W rozmowie ze mną przedstawiciele opozycji zarzucali, że o manifestacji dowiedzieli się dopiero w piątek z mediów, gdy osoby związane z koalicją wiedziały o tych planach dużo szybciej. Stwierdzono także, że po raz pierwszy zabrakło stosownych zaproszeń, a manifestacja ma służyć głównie promocji prezydenta i jego współpracowników.

O tym, że istnieje problem w kontakcie władz miasta z parlamentarzystami pisałem już kilka tygodni temu. Być może nie spotkało się to z należytą refleksją, stąd też wczorajszy brak przedstawicieli radnych opozycji i władz powiatowych.

 

Z drugiej jednak strony, jeżeli komuś naprawdę by zależało na rozwoju miasta, to brak imiennego zaproszenia nie powinien stać na przeszkodzie, aby na tej   manifestacji pojawić.

 

Obecny na zgromadzeniu radny Kieraj przyznał, że mu też wiele spraw organizacyjnych się nie podoba, zaznaczył jednak – Protest jest słuszny, dlatego tutaj jestem.

 

 

Nie moją rolą jest ocena kto ma większą, a kto mniejszą winę. Dobro Inowrocławia powinno wymagać podjęcia refleksji nad tą sprawą wszystkich, aby na przyszłość takie sytuacje się nie powtarzały, a rząd widział, że inowrocławskie elity mówią zdecydowanie jednym głosem. 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
  • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

    Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

    Etykiety: matury
  • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

    Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu