Jesteś tutaj: HomeEurowyboryLewica Razem: Unia Europejska powinna wspierać budownictwo mieszkaniowe

Lewica Razem: Unia Europejska powinna wspierać budownictwo mieszkaniowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 09 maj 2019 16:38

Unia Europejska powinna być solidarna – mówią kandydaci z listy wyborczej Lewicy Razem (Partia Razem, Unia Pracy, RSS). Zapowiadają oni, że w przypadku wejścia do Parlamentu Europejskiego, będą zabiegać o rozwój socjalnego budownictwa w całej Unii Europejskiej.

 

- Województwo kujawsko-pomorskie należy do województw, gdzie ludzie toną wręcz w długach – mówił kandydat Michał Wysocki, z okręgu kujawsko-pomorskiego. Wskazał on, że pod koniec marca lokatorzy bydgoskiemu ADM winni byli ponad 24 mln zł, co pokazuje jak trudna jest sytuacja mieszkaniowa. W opinii komitetu dzisiaj budownictwo mieszkaniowe funkcjonuje pod developerów, co wymusza na obywatelach zaciąganie wieloletnich kredytów, które nie zawsze udaje się spłacić, chociażby z powodu wystąpienia sytuacji losowych - Nasze zarobki nie są tak duże, abyśmy mogli spłacać te kredyty.

 

Drugi z kandydatów Paweł Kołodziej zapowiedział, że rząd powinien wydatki na rozwój mieszkalnictwa zwiększyć z 1 mld zł rocznie do 10 mld zł. Taki postulat Lewica Razem ma też w wyborach europejskich - Człowiek mający mieszkanie może podjąć stałe zatrudnienie, płacić podatki i nie wpada w bezdomność. Dziś nasze państwo i nasze samorządy prowadzą politykę, która prowadzi do bezdomności – mówił Kołodziej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj