Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Długiej odbywać będą się weekendowe jarmarki świąteczne

Na Długiej odbywać będą się weekendowe jarmarki świąteczne

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 listopad 2020 00:09

Miasto Bydgoszcz w tym roku jarmarku nie organizuje z uwagi na pandemię COVID-19. Nie poddają się jednak przedsiębiorcy – z inicjatywy Muzeum Mydła i Historii Brudu w ramach namiastki jarmarku planowane są trzy weekendowe wydarzenia. Pierwszy jarmark z cyklu ,,Jarmark! O! Choinka - Ratujemy Święta!” rozpocznie się już dzisiaj.

Kluczowe będzie zbudowanie namiastki świątecznego klimatu, aby goście ulicy Długiej i okolic choć w małym stopniu poczuli atmosferę świąt. Główne punkty, to oprócz Muzeum Mydła i Historii Brudu, to także Kawiarnia Parzymy Tutaj przy ulicy Długiej oraz restauracja Katarynka przy ulicy Batorego (od Starego Rynku). Kawy się w tych miejscach nie napijemy, ani nie zjemy ciasta, bowiem gastronomia jest zamknięta, w tych obiektach pojawiają się jednak wystawcy jarmarku, stąd też nawet brak pogody nie powinien popsuć nam radości z przedświątecznych zakupów.

 

Ponadto inicjatywę wspiera kawiarnia ,,Asia” w przesmyku między ulicą Długa a Wyspą Młyńską, Folkstar z ulicy Mostowej oraz Manufaktura Słodyczy z ulicy Długiej.

 

Musimy się jednak liczyć z reżimem sanitarnym, w tym również ograniczeniami co do ilości kupujących w jednym momencie. Są to jednak niedogodności, które musimy wybaczyć, bo inaczej nie da się w trakcie epidemii zorganizować namiastki jarmarku.

 

Jarmark będzie się odbywał w godzinach 10:00-18:00 przez cały piątek i weekend. Kolejne edycje odbędą się w dniach 4-6 grudnia oraz 11-13 grudnia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Eksperci przestrzegają przed dramatycznie niskimi emeryturami za 40 lat

    Obecnie przechodzący na emeryturę otrzymują średnio 50-60% ostatniej pensji, według obliczeń agencji Mercer w 2060 roku spadnie to do 25-30%, co może być dla wielu osób dramatem Eksperci uważają, że konieczne są reformy polskiego systemu emerytalnego, które mogą się wiązać z trudnymi decyzjami.

Wiadomości z regionu