Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadny PiS: Bydgoszcz chce sprzedać suwerenność Polski za judaszowe srebrniki

Radny PiS: Bydgoszcz chce sprzedać suwerenność Polski za judaszowe srebrniki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 listopad 2020 12:33

Czy fundusze strukturalne z Unii Europejskiej śmierdzą? Taką sugestię próbował wysnuwać na wczorajszej sesji Rady Miasta radny Marcin Lewandowski z PiS – Pieniądze za zdradę, pieniądze niegodne, to są te które śmierdzą. Jeżeli państwo uważają, że powinniśmy sprzedać naszą suwerenność za jakieś fundusze.


W środę Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła stanowisko, w którym negatywnie ocenia wetowanie przez polski rząd wieloletniego budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy Europy (Next Generation UE), w ramach których łącznie do polski może trafić 221 mln euro, z czego 34 mld to będą preferencyjne kredyty. Polski i węgierski rząd nie zgadzają się na powiązanie wypłat od przestrzegania przez kraje członkowskie zasad praworządności.

 

 

W trakcie dyskusji na sesji Rady Miasta pojawiły się wprost porównania funduszy unijnych do ,,judaszowych srebrników”, za które zrzekać mamy się suwerenności.

 

,,Bydgoszcz nie chce utracić korzyści wynikających z uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej" – napisano w stanowisku. Do tego zdania odniósł się radny Krystian Frelichowski, który jako pierwszy rozpoczął narrację o zdradzie Polski – Dla mnie te słowa przetłumaczone na taki prosty, ludzki język brzmi: Bydgoszcz chce sprzedać suwerenność Polski za judaszowe srebrniki.

 

Jeszcze zdecydowaniej w tej narracji wypowiadał się radny Marcin Lewandowski – Autorzy tego apelu zdolni są sprzedać wszystko za pieniądze, naprawdę, bo nie wiem co jeszcze byłoby do sprzedania, czy do zbycia, przed czym państwo by się powstrzymali, jeżeli już naprawdę z suwerenności chcą państwo zdecydować. Sprzedać suwerenność za pieniądze, to proszę wybaczyć, ale nie mamy o czym rozmawiać.

 

- Ja wiem, że jest takie powiedzenie, że ,,pieniądze nie śmierdzą”, ale jednak niektóre tak. Pieniądze za zdradę, pieniądze niegodne, to są te które śmierdzą. Jeżeli państwo uważają, że powinniśmy sprzedać naszą suwerenność za jakieś fundusze - dodał radny Lewandowski.

 

- Poczułem się nagle jak zdrajca narodowy po tym wystąpieniu, jakbym zdradził Polskę i naród polski, tak to zabrzmiało – odniósł się do wypowiedzi radnego prezydent Rafał Bruski – Czego państwo się boją, skoro jesteśmy praworządnym krajem, to nie ma czego się bać (…) Jakaś fobia u was jest – u 25 nie ma, ale u 2 (red. mowa o Polsce i Węgrzech), ale u dwóch jest fobia. Apeluje do kolejnych radnych Prawa i Sprawiedliwości – wytłumaczcie mi dlaczego tych 25 się zmówiło po to, aby niszczyć Polskę i Węgry?

 

Odpowiedź na to pytanie nie padła.

 

Wczoraj stanowisko wzywające polski rząd do ustęp przyjął także Senat RP.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Kolejna spółka wojewódzka planuje inwestować na kredyt

    Rok 2021 jest pierwszym, w którym Województo Kujawsko-Pomorskie musi wydatkować ponad 30 mln zł na spłatę zobowiązań, jakie zależna od niego spółka zaciągnęła w 2010 roku na modernizację szpitali wojewódzkich, przed nami teraz dziesięć lat intensywnych spłat. Okazuje się, że wieloletnie zobowiązania planuje zaciągnąć też spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne.

Wiadomości z regionu