Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLot nad Bydgoszczą w grze komputerowej

Lot nad Bydgoszczą w grze komputerowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 sierpień 2020 14:19
Lot nad Bydgoszczą w grze komputerowej YouTube

Firmę Microsoft kojarzymy głównie z rodziną systemów operacyjnych Windows, w ostatnich latach także z konsoli X-BOX, spod tej marki wyszło jednak też kilka gier komputerowych, choć nie tak wiele, aby można uznać firmę za jednego z czołowych wydawców. W grach Microsoft słynie natomiast z najlepszego symulatora lotniczego, gracze mogą już bawić się najnowszym wydaniem - Microsoft Flight Simulator 2020.

 

Wydawca chwali ostatnie edycje Flight Simulatora, że odwzorowuje on cały świat. W takim wypadku nie mogło zabraknąć w grze Portu Lotniczego Bydgoszcz. Trzeba się jednak z tym, że będą lotniska bardziej szczegółowo odwzorowane i znacznie mniej, stąd też na odwzorowanie na poziomie Portu Lotniczego im. Kennedy'ego w Nowym Jorku, w przypadku Bydgoszczy nie liczy. Jak to wygląda można zobaczyć na poniższym materiale opartym o dzieło gracza o nicku ,,Hexploit”, umieszczone na YouTube:

Sama płyta lotniska wydaje się w miarę realnie odwzorowana, jak dalej zobaczymy widoczny jest terminial, choć jego odwzorowanie już nie jest aż tak bliskie realizmowi. Dalej mamy przelot nad Bydgoszczą, co prezentuje się dość realnie to układ drogowy, gorzej z budynkami, w miejscu Zielonych Arkad przy Rondzie Kujawskim mamy charakterystyczny ,,klocek”, lecąc wzdłuż Brdy zauważymy również Trasę Uniwersytecką, ale nie przypomina ona uroku faktycznego mostu.

 

Autobusem po Bydgoszczy

Kilka razy pisaliśmy o bydgoskich akcentach w grach komputerowych. W 2017 roku wspominaliśmy o przygotowanym przez Jakuba Stawowczyka odwzorowaniu dawnej trasy linii autobusu nr 70 przez Fordon, do gry OMSI2 – Symulator Autobusu. Gracz jak na warunki graficzne gry w charakterystyczny sposób odwzorował m.in. Wiadukty Warszawskie, czy Uniwersytet Technoogiczno-Przyrodniczy. Trasa przedstawia okres przed budową estakady tramwajowej. Więcej o tym w naszym materiale - Pojeździć po Bydgoszczy w grze

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • W województwie kujawsko-pomorskim mamy największą szansę spotkać osobę zakażoną

  Uwzględniając dzisiejsze dane mamy w województwie kujawsko-pomorskim 11 tys. i 335 aktywnych przypadków COVID-19, co daje ponad 5,3 osoby na 1 tys. mieszkańców województwa. Jest to najwyższy współczynnik w Polsce, przy średniej 3,75 dla Polski, co oznacza, że w naszym województwie mamy statystycznie największą szansę spotkać osobę zakażoną COVID-19. Zgodnie z obietnicą – w każdy poniedziałek będziemy publikować zestawienia, wskazujące czy spodziewać możemy się poluzowania obostrzeń czy być może zwiększenia rygorów.

  Etykiety: covid19
 • Wiceminister zdrowia: Protesty mogą być ,,bombą biologiczną"

  Apeluję, by w czasach pandemii powstrzymać się od gromadzenia się, protesty mogą być "bombą biologiczną" - powiedział w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jeżeli widzę na ulicach ludzi krzyczących, głowa przy głowie, to są idealne warunki do tego, by doszło do zakażenia - dodał.

Wiadomości z regionu