Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPojeździć po Bydgoszczy w grze

Pojeździć po Bydgoszczy w grze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 listopad 2017 23:52
Pojeździć po Bydgoszczy w grze Klatka z gry OMSI2

Jak to jest być kierowcą w bydgoskim MZK? Sprawdzić możemy to w grze OMSI2 – Symulator Autobusu, która umożliwia prowadzenie autobusu na linii nr 70 (nie funkcjonującej już) pomiędzy Wyścigową i Mariampolem.

 

Wartość branży gier komputerowych z roku na rok wzrasta. Gra niemieckiego MR Software z 2013 roku raczej do produkcji o zachwycającej grafice nie należy, ale dzięki pracy fanów, którzy odwzorowali ciekawy fragment Fordonu, jest to dla bydgoszczan na pewno ciekawa ciekawostka. Linie nr 70 odwzorował  lat temu Jakub Stawowczyk, bydgoski miłośnik komunikacji zbiorowej. Praca nad bydgoskim rozszerzeniem trwała kilka lat i zakończyła się ostatecznie kilka tygodni temu.

 

Linia nr 70 funkcjonowała do 2016 roku, została zlikwidowana po uruchomieniu tramwaju do Fordonu. Dobrze pamiętają ją fordoniacy oraz studenci dojeżdżający na UTP. W grze oczywiście infrastruktura tramwaju do Fordonu nie została odwzorowana.

 

 

Co może jednak się podobać? Dość realistycznie odwzorowane autobusy MAN w barwach bydgoskiej komunikacji publicznej oraz przede wszystkim odwzorowane elementy bydgoskiego krajobrazu. Siedząc za kierownicą MAN-a na pewno odczujemy, że jedziemy ulicą Fordońską, wjeżdżając na Wiadukty Warszawskie w oczy rzuci nam się żuraw pracujący w okolicach Brdyujścia. Mijając zjazd w trasę W-Z zauważymy stojące na torach pociągi towarowe. Z kolei jadąc ulicą profesora Kaliskiego, w oddali będzie rzucał nam się w oczy kampus Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

 

Krótki materiał filmowy powstał w oparciu o nagranie użytkownika YouTube o nazwie FanSim (link do ponad godzinnego nagrania z przejazdu po linii nr 70 dostępny w opisie naszego filmu).

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas