Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPojeździć po Bydgoszczy w grze

Pojeździć po Bydgoszczy w grze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 listopad 2017 23:52
Pojeździć po Bydgoszczy w grze Klatka z gry OMSI2

Jak to jest być kierowcą w bydgoskim MZK? Sprawdzić możemy to w grze OMSI2 – Symulator Autobusu, która umożliwia prowadzenie autobusu na linii nr 70 (nie funkcjonującej już) pomiędzy Wyścigową i Mariampolem.

 

Wartość branży gier komputerowych z roku na rok wzrasta. Gra niemieckiego MR Software z 2013 roku raczej do produkcji o zachwycającej grafice nie należy, ale dzięki pracy fanów, którzy odwzorowali ciekawy fragment Fordonu, jest to dla bydgoszczan na pewno ciekawa ciekawostka. Linie nr 70 odwzorował  lat temu Jakub Stawowczyk, bydgoski miłośnik komunikacji zbiorowej. Praca nad bydgoskim rozszerzeniem trwała kilka lat i zakończyła się ostatecznie kilka tygodni temu.

 

Linia nr 70 funkcjonowała do 2016 roku, została zlikwidowana po uruchomieniu tramwaju do Fordonu. Dobrze pamiętają ją fordoniacy oraz studenci dojeżdżający na UTP. W grze oczywiście infrastruktura tramwaju do Fordonu nie została odwzorowana.

 

 

Co może jednak się podobać? Dość realistycznie odwzorowane autobusy MAN w barwach bydgoskiej komunikacji publicznej oraz przede wszystkim odwzorowane elementy bydgoskiego krajobrazu. Siedząc za kierownicą MAN-a na pewno odczujemy, że jedziemy ulicą Fordońską, wjeżdżając na Wiadukty Warszawskie w oczy rzuci nam się żuraw pracujący w okolicach Brdyujścia. Mijając zjazd w trasę W-Z zauważymy stojące na torach pociągi towarowe. Z kolei jadąc ulicą profesora Kaliskiego, w oddali będzie rzucał nam się w oczy kampus Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

 

Krótki materiał filmowy powstał w oparciu o nagranie użytkownika YouTube o nazwie FanSim (link do ponad godzinnego nagrania z przejazdu po linii nr 70 dostępny w opisie naszego filmu).

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas