Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy nie widzi możliwości przeprowadzenia wyborów

Prezydent Bydgoszczy nie widzi możliwości przeprowadzenia wyborów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 31 marzec 2020 12:53

Samorządy odgrywają kluczową rolę w przygotowaniu wyborów prezydenckich. Wielu włodarzy samorządów już dzisiaj zapowiada, że jeżeli sytuacja epidemiczna radykalnie się nie poprawi, to nie podejmie się przygotowania planowanych na 10 maja wyborów.

- W tej chwili na barkach samorządowców spoczywa przygotowanie wyborów – ocenia prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który był wczoraj uczestnikiem wideokonferencji prezydentów miast i marszałków z premierem - Pan minister Kamiński na twardo mówił, że musimy wszystkie zadania przewidziane do realizacji wyborów musimy realizować na bieżąco. Rano marszałek Terlecki straszył nas, że każdy który nie będzie tego realizować będzie zastąpiony komisarzem. Był na tej konferencji także pan minister Szumowski, który stwierdził jednoznacznie, że ilość potrzebujących pomocy i tych którzy będą umierać, będzie rosła przez najbliższe tygodnie wykładniczo.

 

Zdaniem prezydenta Bydgoszczy organizowanie wyborów jest dużym ryzykiem - Nikt z nas samorządowców nie chcą wziąć odpowiedzialności, przyłożyć ręki do tego, że będziemy narażać Polaków, naszych mieszkańców na zarażenie lub na śmierć. Na to jest stanowcze nie strony samorządowej.

 

- Ja osobiście do tego swoich pracowników nie będę namawiał – deklaruje prezydent Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

 • Zawisza przybliża się do III ligi

  W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

  Etykiety: piłka nożna
 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Dane o szczepieniach są tak prezentowane, że pogubić może się nawet wojewoda

  - W tej chwili mamy w województwie kujawsko-pomorskim 440 tys. (zaszczepionych) dawką pierwszą oraz dawkami dwiema 110 tys. osób – pochwalił się na wtorkowej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Gdyby tak było to przynajmniej jedną dawką szczepionki zaszczepione byłoby 21,6% populacji naszego województwa, czym zawyżalibyśmy znacznie średnią dla Polski, która wynosi 17,5%. Okazuje się, że sposób prezentacji oficjalnych informacji o szczepieniach nie jest zbyt czytelny.

 • Sami sobie zgotowaliśmy ten los

  W niedzielę wykazaliśmy, że w marcu mieliśmy w kujawsko-pomorskim wzrost zgonów w stosunku do roku ubiegłego o 35%, Tzw. zgony nadmiarowe widoczne są od listopada, w tym okresie jest to ponad 6 tys. zgonów. W wielu zestawieniach Polska widnieje jako ten kraj w Europie, gdzie tych przedwczesnych zgonów jest najwięcej i to jest nasza wielka porażka.

Wiadomości z regionu