Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKiedy w Bydgoszczy poczujemy ,,magię” świąt?

Kiedy w Bydgoszczy poczujemy ,,magię” świąt?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 listopad 2019 17:48
Kiedy w Bydgoszczy poczujemy ,,magię” świąt? Fot: UMB

Pytanie na pierwszy rzut nieco prowokacyjne, ale jak pokazują ostatnie lata zapewne jeszcze w listopadzie będzie budowany klimat świąteczny dla zwiększenia sprzedaży. Kiedy natomiast pojawią się dekoracje świąteczne w centrum Bydgoszczy?

Bydgoskie centrum cierpi na słabe oświetlenie po zmroku, stąd też pojawienie się świetlnych dekoracji świątecznych, będzie pod tym względem odczuwalne. Kiedy pojawi się oświetlenie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć - w przetargu na wykonanie świetlnych iluminacji w okolicach starówki, ale także na Śródmieściu wpłynęła jedna oferta, w ramach której wykonawca deklaruje się wykonać usługę do 12 grudnia. Oferta opiewa na blisko 390 tys., ale budżet na to zadanie wynosi jedynie 303 tys. zł, co może nieco sprawę skomplikować. Jeżeli ratusz nie zwiększy finansowania, wówczas będzie trzeba rozpisać nowy przetarg, a z racji tego, że mamy już drugą połowę listopada, to czasu zbyt wiele na wybór wykonawcy nie mamy.

 

W ubiegłym roku dużo pochwał zebrał zorganizowany wzdłuż Mostu Staromiejskiego Jarmark Świąteczny. Jeżeli coś się sprawdziło, to warto skorzystać ze sprawdzonego rozwiązania, stąd też w tym roku jarmark zostanie zorganizowany w podobnej formie. Rozpocznie się on w Mikołajki, czyli 6 grudnia, czyli za nieco ponad 2 tygodnie.

 

Ubiegłoroczne dekoracje:

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas