Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKiedy w Bydgoszczy poczujemy ,,magię” świąt?

Kiedy w Bydgoszczy poczujemy ,,magię” świąt?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 listopad 2019 17:48
Kiedy w Bydgoszczy poczujemy ,,magię” świąt? Fot: UMB

Pytanie na pierwszy rzut nieco prowokacyjne, ale jak pokazują ostatnie lata zapewne jeszcze w listopadzie będzie budowany klimat świąteczny dla zwiększenia sprzedaży. Kiedy natomiast pojawią się dekoracje świąteczne w centrum Bydgoszczy?

Bydgoskie centrum cierpi na słabe oświetlenie po zmroku, stąd też pojawienie się świetlnych dekoracji świątecznych, będzie pod tym względem odczuwalne. Kiedy pojawi się oświetlenie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć - w przetargu na wykonanie świetlnych iluminacji w okolicach starówki, ale także na Śródmieściu wpłynęła jedna oferta, w ramach której wykonawca deklaruje się wykonać usługę do 12 grudnia. Oferta opiewa na blisko 390 tys., ale budżet na to zadanie wynosi jedynie 303 tys. zł, co może nieco sprawę skomplikować. Jeżeli ratusz nie zwiększy finansowania, wówczas będzie trzeba rozpisać nowy przetarg, a z racji tego, że mamy już drugą połowę listopada, to czasu zbyt wiele na wybór wykonawcy nie mamy.

 

W ubiegłym roku dużo pochwał zebrał zorganizowany wzdłuż Mostu Staromiejskiego Jarmark Świąteczny. Jeżeli coś się sprawdziło, to warto skorzystać ze sprawdzonego rozwiązania, stąd też w tym roku jarmark zostanie zorganizowany w podobnej formie. Rozpocznie się on w Mikołajki, czyli 6 grudnia, czyli za nieco ponad 2 tygodnie.

 

Ubiegłoroczne dekoracje:

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Od soboty do poniedziałku cmentarze będą zamknięte

  Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w sobotę, w niedzielę (Wszystkich Świętych), oraz w poniedziałek (dzień zaduszny) wszystkie nekropolie w Polsce będą zamknięte. Ma to związek z wciąż rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19.

 • GIS apeluje o rozważenie innych form protestów

  Rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii; zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów niż zgromadzenia – przekazał w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

  Etykiety: covid19 aborcja

Wiadomości z regionu