Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKiedy w Bydgoszczy poczujemy ,,magię” świąt?

Kiedy w Bydgoszczy poczujemy ,,magię” świąt?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 listopad 2019 17:48
Kiedy w Bydgoszczy poczujemy ,,magię” świąt? Fot: UMB

Pytanie na pierwszy rzut nieco prowokacyjne, ale jak pokazują ostatnie lata zapewne jeszcze w listopadzie będzie budowany klimat świąteczny dla zwiększenia sprzedaży. Kiedy natomiast pojawią się dekoracje świąteczne w centrum Bydgoszczy?

Bydgoskie centrum cierpi na słabe oświetlenie po zmroku, stąd też pojawienie się świetlnych dekoracji świątecznych, będzie pod tym względem odczuwalne. Kiedy pojawi się oświetlenie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć - w przetargu na wykonanie świetlnych iluminacji w okolicach starówki, ale także na Śródmieściu wpłynęła jedna oferta, w ramach której wykonawca deklaruje się wykonać usługę do 12 grudnia. Oferta opiewa na blisko 390 tys., ale budżet na to zadanie wynosi jedynie 303 tys. zł, co może nieco sprawę skomplikować. Jeżeli ratusz nie zwiększy finansowania, wówczas będzie trzeba rozpisać nowy przetarg, a z racji tego, że mamy już drugą połowę listopada, to czasu zbyt wiele na wybór wykonawcy nie mamy.

 

W ubiegłym roku dużo pochwał zebrał zorganizowany wzdłuż Mostu Staromiejskiego Jarmark Świąteczny. Jeżeli coś się sprawdziło, to warto skorzystać ze sprawdzonego rozwiązania, stąd też w tym roku jarmark zostanie zorganizowany w podobnej formie. Rozpocznie się on w Mikołajki, czyli 6 grudnia, czyli za nieco ponad 2 tygodnie.

 

Ubiegłoroczne dekoracje:

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu