Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWkrótce rozpocznie się układanie torów na Kujawskiej

Wkrótce rozpocznie się układanie torów na Kujawskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 16 listopad 2019 16:09
Wkrótce rozpocznie się układanie torów na Kujawskiej Fot: Bogusław Białas

Przebudowa rond Bernardyńskiego oraz Kujawskiego wraz z przebudową ulicy Kujawskiej, to obecnie jedna z najbardziej widowiskowych inwestycji realizowanych w Bydgoszczy. Jest widowiskowa, bowiem wykonawcy obniżają poziom ronda Kujawskiego, natomiast tory tramwajowe wzdłuż Kujawskiej będą biegły w dedykowanym im rowie. Po obu stronach będą natomiast jezdnie, stąd też Kujawska będzie miała pod względem drogowym większą przepustowość.

Prace ruszyły w lutym, stąd też ukończonej inwestycji możemy się spodziewać w pierwszej połowie 2021 roku. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu Unii Europejskiej. Do ukończenia zatem jeszcze kilkanaście miesięcy, ale już dzisiaj widać postępy prac. Wkrótce najprawdopodobniej zaczną być montowane tory tramwajowe.

 

 

 

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • PKP ma pomysł na odbudowę kolei do Świecia

    O powrocie pociągów do Świecia, gdzie fragment torów został nawet rozebrany i zagospodarowany pod drogę gminą, mówi się od pewnego czasu. Duże nadzieje daje umieszczenie tej inwestycji w rządowym programie Kolej Plus. Przy okazji prac koncepcyjnych opracowano nawet pewną koncepcję.

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi

Wiadomości z regionu

Śledź nas