Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWiceminister inwestycji Bydgoszcz poznawał biegnąc w maratonie

Wiceminister inwestycji Bydgoszcz poznawał biegnąc w maratonie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 październik 2019 00:07
Wiceminister inwestycji Bydgoszcz poznawał biegnąc w maratonie Fot: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Związany z Łodzią Waldemar Buda wiceminister inwestycji i rozwoju jest zaledwie kilka tygodni, nominację na ten urząd otrzymał 4 czerwca. Prywatnie lubi biegać, przy okazji półmaratonu zetknął się pierwszy raz z Bydgoszczą i jak przyznaje miał okazję poznać miasto bliżej.

W piątek wiceminister Waldemar Duda gościł w Bydgoszczy na zaproszenie ministra Łukasza Schrebera. Przyznał, że już raz Bydgoszcz odwiedził - W 2017 roku biegłem tutaj półmaraton. Trochę poznałem tą Bydgoszcz, bo proszę mi wierzyć, że jak się biegnie, to jest zupełnie inaczej, niż gdy się przyjeżdża samochodem, czy nawet spaceruje – kilka kółek po centrum, później na stadionie był finał – wspominał wiceminister.

 

Ślad po uczestnictwie Waldemara Budy w 5. Półmaratonie Bydgoskim, który odbył się w październiku 2017 roku, można znaleźć w sprawozdaniu w imprezy. Start i meta biegu na 10 km miała miejsce na Zawiszy, trasa obejmowała m.in. ulice Śniadeckich i Dworcową, co prawda na teren starówki biegacze ni dotarli, ale minęli m.in. Fontannę Potop, Filharmonię Pomorską, Teatr Polski, czy bydgoską Bazylikę.

 

- Całkiem niezły wynik wtedy, pamiętam wtedy była świetna pogoda i niezłe warunki do biegania – dodaje wiceminister Buda. Dystans 10 km jak czytamy w sprawozdaniu biegowym, obecny wiceminister pokonał w czasie 1:58:11. Łącznie ten bieg ukończyło 994 biegaczy.

 

W resorcie  Waldemar Buda nadzoruje m.in. wykorzystanie funduszy europejskich z Regionalnych Programów Operacyjnych przez województwa.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W tym roku Polonia Pucharu nie wywalczy

  W środę zostały dwa zaległe spotkania 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski. Pierwotnie te mecze miały został rozegrane w marcu, ale z uwagi na epidemię COVID-19 poczekały do połowy lipca. Okręgowy Puchar Polski, to jedyne rozgrywki w naszym województwie sezonu 2019/2020, które zostaną dokończone.

  Etykiety: piłka nożna
 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

  Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

  Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu