Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWiceminister inwestycji Bydgoszcz poznawał biegnąc w maratonie

Wiceminister inwestycji Bydgoszcz poznawał biegnąc w maratonie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 październik 2019 00:07
Wiceminister inwestycji Bydgoszcz poznawał biegnąc w maratonie Fot: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Związany z Łodzią Waldemar Buda wiceminister inwestycji i rozwoju jest zaledwie kilka tygodni, nominację na ten urząd otrzymał 4 czerwca. Prywatnie lubi biegać, przy okazji półmaratonu zetknął się pierwszy raz z Bydgoszczą i jak przyznaje miał okazję poznać miasto bliżej.

W piątek wiceminister Waldemar Duda gościł w Bydgoszczy na zaproszenie ministra Łukasza Schrebera. Przyznał, że już raz Bydgoszcz odwiedził - W 2017 roku biegłem tutaj półmaraton. Trochę poznałem tą Bydgoszcz, bo proszę mi wierzyć, że jak się biegnie, to jest zupełnie inaczej, niż gdy się przyjeżdża samochodem, czy nawet spaceruje – kilka kółek po centrum, później na stadionie był finał – wspominał wiceminister.

 

Ślad po uczestnictwie Waldemara Budy w 5. Półmaratonie Bydgoskim, który odbył się w październiku 2017 roku, można znaleźć w sprawozdaniu w imprezy. Start i meta biegu na 10 km miała miejsce na Zawiszy, trasa obejmowała m.in. ulice Śniadeckich i Dworcową, co prawda na teren starówki biegacze ni dotarli, ale minęli m.in. Fontannę Potop, Filharmonię Pomorską, Teatr Polski, czy bydgoską Bazylikę.

 

- Całkiem niezły wynik wtedy, pamiętam wtedy była świetna pogoda i niezłe warunki do biegania – dodaje wiceminister Buda. Dystans 10 km jak czytamy w sprawozdaniu biegowym, obecny wiceminister pokonał w czasie 1:58:11. Łącznie ten bieg ukończyło 994 biegaczy.

 

W resorcie  Waldemar Buda nadzoruje m.in. wykorzystanie funduszy europejskich z Regionalnych Programów Operacyjnych przez województwa.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas