Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Operze Nova nikt nie wyobraża sobie innego dyrektora

W Operze Nova nikt nie wyobraża sobie innego dyrektora

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 02 październik 2019 07:19
W Operze Nova nikt nie wyobraża sobie innego dyrektora Fot: Paweł Zielke

Operą Nova od 1992 roku kieruje wywodzący się z Gdyni Maciej Figas, syn, swego czasu czołowego śpiewaka Opery Bałtyckiej Józefa. Jego kadencja dobiegnie końca w połowie przyszłego roku. Marszałek chce, aby kierował Operą Nova przez kolejne pięć lat.

Ostatnio Zarząd Województwa Macieja Figasa powołał na kadencję 2015-2020. Dwa tygodnie temu Zarząd Województwa podjął uchwałę, aby nie przeprowadzać konkursu na kolejną kadencję i okres kolejnych pięciu sezonów powołać Macieja Figasa.

 

W bydgoskim środowisku kulturalnym dyrektor Figas cieszy się wysoką renomą, stąd też mało kto sobie wyobraża, aby Operą Nova kierował ktoś inny. W 2012 roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało mu Srebrny Medal ,,Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

Dla Opery Nova będą to ważne lata z uwagi na przygotowywaną rozbudowę obiektu o czwarty krąg.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury
 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

Wiadomości z regionu