Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW święto Szlaku TeH2O muzea stanęły otworem

W święto Szlaku TeH2O muzea stanęły otworem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 15 wrzesień 2018 17:50

W sobotę, podobnie jak to było kilka tygodni temu z okazji Europejskiej Nocy Muzeów większość bydgoskich muzeów stanęła otworem. Tym razem pretekstem do otwarcia placówek muzealnych na gości było odbywające się przez kilka godzin święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. Do muzeów można było wejść bezpłatnie, przygotowano również dodatkowe atrakcję, na co dzień niedostępne.

- Impreza pozwala bliżej poznać obiekty należące do szlaku TeH2O. Jest ich łącznie 15 – wyjaśnia Kinga Puchowska, koordynatorka szlaku TeH2O - Dzisiejsza impreza to spotkanie z rodziną Bromberków. Fikcyjna bydgoska rodzina, którą właśnie łączy szlak, bowiem w każdym z obiektów szlaku mogą spotkać państwo innego członka tego wyjątkowego bydgoskiego klanu.

 

Szlak Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O to przemysłowy szlak tematyczny w Bydgoszczy, który łączy historię piętnastu miejsc wpisanych w przestrzeń miasta organicznie związanego z wodą. Każda z powieści splata ze sobą losy bydgoszczan - rzemieślników, przedsiębiorców, społeczników - z rozwojem lokalnego przemysłu i rzemiosła. Nie sposób zaprzeczyć, że największy potencjał miasta stanowią, niezmiennie, jego ludzie – czytamy w opisie szlaku, który w sobotę miał swoje święto.

 

- Szlaki w Polsce zazwyczaj mają w Polsce takie dni otwarte, kiedy można je swobodnie zwiedzać, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które trudniej zobaczyć – uzupełnia Puchowska.

 

W sobotę można było odwiedzić muzeum funkcjonujące przy Gazowni Miejskiej, obiekty muzealne przy Fabryce Obrabiarek do Drewna, Introligatornię, przygotowano również małą ekspozycje przy będącym w fazie organizacji Muzeum Farmacji.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

    Od początku pandemii koronawirusem na całym świecie wykryto ponad 94 450 660 zakażeń, Covid-19 zabił ponad 2 022 740 osób - podaje w niedzielę AFP, w oparciu o oficjalne statystyki poszczególnych krajów i dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

    Etykiety: covid19
  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP

Wiadomości z regionu