Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW święto Szlaku TeH2O muzea stanęły otworem

W święto Szlaku TeH2O muzea stanęły otworem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 15 wrzesień 2018 17:50

W sobotę, podobnie jak to było kilka tygodni temu z okazji Europejskiej Nocy Muzeów większość bydgoskich muzeów stanęła otworem. Tym razem pretekstem do otwarcia placówek muzealnych na gości było odbywające się przez kilka godzin święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. Do muzeów można było wejść bezpłatnie, przygotowano również dodatkowe atrakcję, na co dzień niedostępne.

- Impreza pozwala bliżej poznać obiekty należące do szlaku TeH2O. Jest ich łącznie 15 – wyjaśnia Kinga Puchowska, koordynatorka szlaku TeH2O - Dzisiejsza impreza to spotkanie z rodziną Bromberków. Fikcyjna bydgoska rodzina, którą właśnie łączy szlak, bowiem w każdym z obiektów szlaku mogą spotkać państwo innego członka tego wyjątkowego bydgoskiego klanu.

 

Szlak Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O to przemysłowy szlak tematyczny w Bydgoszczy, który łączy historię piętnastu miejsc wpisanych w przestrzeń miasta organicznie związanego z wodą. Każda z powieści splata ze sobą losy bydgoszczan - rzemieślników, przedsiębiorców, społeczników - z rozwojem lokalnego przemysłu i rzemiosła. Nie sposób zaprzeczyć, że największy potencjał miasta stanowią, niezmiennie, jego ludzie – czytamy w opisie szlaku, który w sobotę miał swoje święto.

 

- Szlaki w Polsce zazwyczaj mają w Polsce takie dni otwarte, kiedy można je swobodnie zwiedzać, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które trudniej zobaczyć – uzupełnia Puchowska.

 

W sobotę można było odwiedzić muzeum funkcjonujące przy Gazowni Miejskiej, obiekty muzealne przy Fabryce Obrabiarek do Drewna, Introligatornię, przygotowano również małą ekspozycje przy będącym w fazie organizacji Muzeum Farmacji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu