Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS: Idziemy po zwycięstwo w bydgoskim samorządzie

PiS: Idziemy po zwycięstwo w bydgoskim samorządzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 15 wrzesień 2018 16:31

Poseł Tomasz Latos jest pierwszym formalnie zarejestrowanym kandydatem na prezydenta Bydgoszczy. Jego rywale, w tym urzędujący prezydent Rafał Bruski, mają na tą czynność jeszcze kilka dni. W sobotę Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zaprezentowało swoich kandydatów do Rady Miasta Bydgoszczy.

- Głęboko wierzę, że idziemy do Rady Miasta po zwycięstwo - zapowiedział poseł Piotr Król - Popełniliśmy przez te 3 lata rządów jeden duży błąd. To był błąd dotyczący nagród w rządzie. Podjęliśmy decyzję, że albo praca w samorządzie, albo praca w spółkach skarbu państwa i chciałbym podkreślić, że radni pracujący w spółkach skarbu państwa podjęli honorowo decyzję, że nie będą kandydowali z list Prawa i Sprawiedliwości.

 

Mowa o radnych Mirosławie Jamrożym oraz radny Tomaszu Redze.

 

- Kilka tygodni temu powiedziałem państwu, że Tomasz Latos to jest to najlepsze co Prawo i Sprawiedliwość może dać Bydgoszczy. To jest oczywiście prawa, ale ci ludzie, za nami zgromadzeni, to są ludzie i doświadczeni, i pełni energii, i młodzi, i starzy, i mniej doświadczeni, ogromna paleta do wyboru dla bydgoszczan. Jednocześnie ludzie prawi – mówił europoseł Kozma Złotowski.

 

- W tej chwili idziemy po zwycięstwo – podkreślił, już oficjalnie kandydat na prezydenta Bydgoszczy, Tomasz Latos.

 

W niedzielę odbędzie się konwencja wyborcza Tomasza Latosa oraz kandydatów PiS-u do Rady Miasta Bydgoszczy oraz Sejmiku Województwa.

 

Pełną listę kandydatów PiS-u przedstawiamy – tutaj.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • W województwie kujawsko-pomorskim mamy największą szansę spotkać osobę zakażoną

  Uwzględniając dzisiejsze dane mamy w województwie kujawsko-pomorskim 11 tys. i 335 aktywnych przypadków COVID-19, co daje ponad 5,3 osoby na 1 tys. mieszkańców województwa. Jest to najwyższy współczynnik w Polsce, przy średniej 3,75 dla Polski, co oznacza, że w naszym województwie mamy statystycznie największą szansę spotkać osobę zakażoną COVID-19. Zgodnie z obietnicą – w każdy poniedziałek będziemy publikować zestawienia, wskazujące czy spodziewać możemy się poluzowania obostrzeń czy być może zwiększenia rygorów.

  Etykiety: covid19
 • Wiceminister zdrowia: Protesty mogą być ,,bombą biologiczną"

  Apeluję, by w czasach pandemii powstrzymać się od gromadzenia się, protesty mogą być "bombą biologiczną" - powiedział w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jeżeli widzę na ulicach ludzi krzyczących, głowa przy głowie, to są idealne warunki do tego, by doszło do zakażenia - dodał.

Wiadomości z regionu