Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolscy i amerykańscy żołnierze prezentowali się w Myślęcinku

Polscy i amerykańscy żołnierze prezentowali się w Myślęcinku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 16 wrzesień 2018 13:37
Polscy i amerykańscy żołnierze prezentowali się w Myślęcinku Fot: Bogusław Białas

Drugi raz w Bydgoszczy odbył się Dzień NATO, którego gośćmi specjalnymi byli amerykańscy żołnierze z 91. Batalionu Inżynieryjnego 1 Dywizji Kawalerii z Fort Hood w Teksasie, którzy obecnie stacjonują w Polsce w Żaganiu, w ramach wzmacniania potencjału flanki wschodniej NATO.

 

W sobotę na polanie Różopole odbywał się piknik militarny, w czasie którego można było z bliska zobaczyć polski i amerykański sprzęt wojskowy oraz bezpośrednio porozmawiać z żołnierzami. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia.

 

- Bydgoszcz jest stolicą NATO w Polsce. To jest to co chciałbym, abyśmy wszyscy zapamiętali i z tego się cieszyli. Ale to jest też docenienie naszej wojskowej historii naszego miasta, silnych tradycji i także to jest wspaniały bodziec szkoleniowi, tutaj przyjeżdżając z całego świata szkolić się i pracować oficerowie NATO, ze wszystkich armii, a wyjeżdżają stąd jako ci którzy niosą Bydgoszcz w sercu – mówił na otwarciu imprezy prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

- Dzisiaj ponad 15 krajów reprezentuje różne jednostki wojskowe, cieszymy się, że i my możemy być częścią tego świętowania. Wszyscy trenujemy wspólnie, aby bronić Polski razem z naszymi sojusznikami – mówił gen. bryg. Todd Wasmun, zastępca dowódcy operacji Atlantic Resolve - Dziękuje za waszą obecną, aby zobaczyć jak silny jest nasz sojusz i jak silna jest nasza współpraca.

 

Dla odwiedzających przygotowano szereg atrakcji, m.in. oglądania zmagań w ramach terenowej masakry.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • #ChodziOŻycie

  Według raportu “Badania zachowań pieszych i relacji pieszy-kierowca wrzesień –grudzień 2018 r.” piesi nie czują się bezpiecznie na pasach. Dlatego Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych skierowało do wojewody postulat o zmianę prawa.

 • S-5 na Warmii i Mazurach

  O drodze ekspresowej S-5 mówi się głównie jako o skomunikowaniu Wrocławiu, Poznania, Bydgoszczy poprzez autostradę A1 z Trójmiastem. Mniej mówi się już o odcinku od Nowych Marz w kierunku Olsztyna. W ostatnim czasie coś drgnęło również na tym odcinku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas