Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolscy i amerykańscy żołnierze prezentowali się w Myślęcinku

Polscy i amerykańscy żołnierze prezentowali się w Myślęcinku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 16 wrzesień 2018 13:37
Polscy i amerykańscy żołnierze prezentowali się w Myślęcinku Fot: Bogusław Białas

Drugi raz w Bydgoszczy odbył się Dzień NATO, którego gośćmi specjalnymi byli amerykańscy żołnierze z 91. Batalionu Inżynieryjnego 1 Dywizji Kawalerii z Fort Hood w Teksasie, którzy obecnie stacjonują w Polsce w Żaganiu, w ramach wzmacniania potencjału flanki wschodniej NATO.

 

W sobotę na polanie Różopole odbywał się piknik militarny, w czasie którego można było z bliska zobaczyć polski i amerykański sprzęt wojskowy oraz bezpośrednio porozmawiać z żołnierzami. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia.

 

- Bydgoszcz jest stolicą NATO w Polsce. To jest to co chciałbym, abyśmy wszyscy zapamiętali i z tego się cieszyli. Ale to jest też docenienie naszej wojskowej historii naszego miasta, silnych tradycji i także to jest wspaniały bodziec szkoleniowi, tutaj przyjeżdżając z całego świata szkolić się i pracować oficerowie NATO, ze wszystkich armii, a wyjeżdżają stąd jako ci którzy niosą Bydgoszcz w sercu – mówił na otwarciu imprezy prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

- Dzisiaj ponad 15 krajów reprezentuje różne jednostki wojskowe, cieszymy się, że i my możemy być częścią tego świętowania. Wszyscy trenujemy wspólnie, aby bronić Polski razem z naszymi sojusznikami – mówił gen. bryg. Todd Wasmun, zastępca dowódcy operacji Atlantic Resolve - Dziękuje za waszą obecną, aby zobaczyć jak silny jest nasz sojusz i jak silna jest nasza współpraca.

 

Dla odwiedzających przygotowano szereg atrakcji, m.in. oglądania zmagań w ramach terenowej masakry.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu