Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolscy i amerykańscy żołnierze prezentowali się w Myślęcinku

Polscy i amerykańscy żołnierze prezentowali się w Myślęcinku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 16 wrzesień 2018 13:37
Polscy i amerykańscy żołnierze prezentowali się w Myślęcinku Fot: Bogusław Białas

Drugi raz w Bydgoszczy odbył się Dzień NATO, którego gośćmi specjalnymi byli amerykańscy żołnierze z 91. Batalionu Inżynieryjnego 1 Dywizji Kawalerii z Fort Hood w Teksasie, którzy obecnie stacjonują w Polsce w Żaganiu, w ramach wzmacniania potencjału flanki wschodniej NATO.

 

W sobotę na polanie Różopole odbywał się piknik militarny, w czasie którego można było z bliska zobaczyć polski i amerykański sprzęt wojskowy oraz bezpośrednio porozmawiać z żołnierzami. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia.

 

- Bydgoszcz jest stolicą NATO w Polsce. To jest to co chciałbym, abyśmy wszyscy zapamiętali i z tego się cieszyli. Ale to jest też docenienie naszej wojskowej historii naszego miasta, silnych tradycji i także to jest wspaniały bodziec szkoleniowi, tutaj przyjeżdżając z całego świata szkolić się i pracować oficerowie NATO, ze wszystkich armii, a wyjeżdżają stąd jako ci którzy niosą Bydgoszcz w sercu – mówił na otwarciu imprezy prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

- Dzisiaj ponad 15 krajów reprezentuje różne jednostki wojskowe, cieszymy się, że i my możemy być częścią tego świętowania. Wszyscy trenujemy wspólnie, aby bronić Polski razem z naszymi sojusznikami – mówił gen. bryg. Todd Wasmun, zastępca dowódcy operacji Atlantic Resolve - Dziękuje za waszą obecną, aby zobaczyć jak silny jest nasz sojusz i jak silna jest nasza współpraca.

 

Dla odwiedzających przygotowano szereg atrakcji, m.in. oglądania zmagań w ramach terenowej masakry.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • GIS apeluje o rozważenie innych form protestów

  Rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii; zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów niż zgromadzenia – przekazał w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

  Etykiety: covid19 aborcja
 • Budowa drogi S-10 opóźni się o kilka miesięcy

  Na przełomie 2020 i 2021 roku planowano ogłoszenie przetargu na budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10. Opóźnia się jednak uprawomocnienie decyzji środowiskowej – do wydanej bowiem 24 lutego 2020 roku decyzji środowiskowej złożono jednak szereg odwołań, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska planował rozpatrzyć je do 26 października.

Wiadomości z regionu