Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 12 wrzesień 2022

W sierpniu informowaliśmy, ze Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennych dla kilku nowych ciągów rowerowych. Ostatecznie ten przetarg musiał zostać jednak unieważniony, a co za tym idzie żadne z opracowań na razie nie powstanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Patostreamerzy Wojciech O. i Marcin O. za jedno z głównych centrów swojej aktywności obrali Bydgoszczy, w ostatnich miesiącach kilka razy usłyszeli zarzuty prokuratorskie, którymi zajmują się sądy w Bydgoszczy i w Kaliszu. Ostatnio chwalili się występem na antenie białoruskiej telewizji, którzy opublikowali w internecie. O przetłumaczenie tej audycji poprosiliśmy jednego z Białorusinów mieszkających w Polsce.

Opublikowano w Regionalne

Jeszcze kilka tygodni temu mieliśmy w kraju pewne zawirowania na rynku cukru, spowodowane nagłym wzrostem popytu na niego. Cukru w Polsce raczej jednak nie powinno zabraknąć. W piątek Krajowa Grupa Spożywcza (dawny Polski Cukier) rozpoczęła tegoroczną kampanie cukrowniczą, czyli czas kupowania buraków cukrowych i przerabiania go na cukier i inne wyroby oparte na cukrze. W ubiegłym roku cukrownie z tej grupy wyprodukowały rekordowe 930 tys. ton cukru, ten rok ma być jeszcze lepszy.

Opublikowano w Kruszwica

Pod koniec sierpnia obchodzone były uroczystości 42. rocznicy powstania NSZZ Solidarność, wraz ze wspomnieniem wydarzeń Sierpnia 1980 roku, w trakcie których robotnicy wywalczyli na władzach komunistycznych zgodę na powołanie Solidarności. W ramach bydgoskich obchodów tego wydarzenia odbyła się dzisiaj (12 września) konferencja pt. ,,Związki Zawodowe a społeczna nauka Kościoła – teoria i praktyka” - w trakcie której nawiązano do podstaw na, których oparła się Solidarność.

Opublikowano w Bydgoszcz

,Związki Zawodowe a społeczna nauka Kościoła – teoria i praktyka” - początek godzina 12:00.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Łomżyńskiej od kwietnia mają nie działać windy, w praktyce uniemożliwić miało to około 100 osobom wychodzenie na zewnątrz – mowa o osobach niepełnosprawnych i z ograniczoną sprawnością ruchową. Te osoby miały być skazane na przebywanie w pokojach w czasie upałów. W tej sprawie interweniuje w ratuszu Rzecznik Praw Obywatelskich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie